"Dziadek to męska babcia". Kim jest babcia? Zapytajcie 4-latkę, jej poczucie humoru zwala z nóg

Babcia ma zawsze czas...
Babcia ma zawsze czas... Prawo autorskie: halfpoint / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wiadomo, że małe dzieci są niezwykle zabawne, więc nic dziwnego, że słowa tej małej wywołały już wiele uśmiechów i są ciągle udostępniane.

Czteroletnia Sandra Louise Doty w czasie rozmowy z babcią, udzieliła wyczerpującej odpowiedzi na pytanie – kim tak naprawdę jest babcia.

Babcia to pani, która nie ma własnych dzieci, więc lubi dzieci innych. Dziadek to męska babcia. Chodzi na spacery z chłopcami i rozmawia o łowieniu ryb i o traktorach i takich tam. Babcie nie muszą nic robić, wystarczy, że są. Są stare, więc nie powinny za dużo się bawić lub biegać.

Wystarczy, że zawiozą nas do sklepu, gdzie jest udawany koń i mają przygotowanych dużo monet. Albo zabiorą nas na spacer, tylko powinny zwalniać przy rzeczach takich jak ładne liście lub gąsienice. Nigdy, przenigdy nie powinny mówić "pośpiesz się".

Zazwyczaj są grube, ale nie tak, żeby nie móc zawiązać dzieciom butów. Noszą okulary i śmieszną bieliznę. Mogą wyjąć swoje zęby i dziąsła. Nie muszą być mądre, wystarczy, że odpowiedzą na pytania, takie jak: czemu psy nie lubią kotów i czemu Bóg nie ma żony? Nie mówią do dzieci tak, jak goście, bo ciężko to zrozumieć. Gdy nam czytają, nie przeskakują nic i nie przeszkadza im, że to znowu ta sama historia.

Każdy powinien mieć choć jedną babcię, zwłaszcza gdy nie ma się telewizji, bo babcie to jedyni dorośli, którzy mają wolny czas.

Dzieci mają naprawdę celne spostrzeżenia. Ta 4-latka odkryła, że babcie są najcudowniejsze na świecie, a jednocześnie zwróciła uwagę na to, że rodzice są często zbyt zajęci i nie mają czasu na podziwianie i eksplorowanie świata, jak dzieci.
Spójrzcie czasem na wszystko oczami dziecka, zniżcie się, choć na chwilę do jego poziomu i doceńcie swoich bliskich i wspólne chwile. Czy wasze dzieci także mówią czasem takie cudowne rzeczy? Pochwalcie się swoimi pociechami, piszcie w komentarzach.

źródło: Doceniać.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE