TEN jeden symptom organizmu matki może sugerować płeć dziecka

Jest wiele mitów dotyczących rozpoznawania płci dziecka. Na szczęście wiele z nich zostało już obalonych.
Jest wiele mitów dotyczących rozpoznawania płci dziecka. Na szczęście wiele z nich zostało już obalonych. Prawo autorskie: haveseen / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wszelkie domysły zostały właśnie potwierdzone. Kobiece ciało reaguje w odmienny sposób na ciąże w zależności od płci dziecka. Pozostaje tylko pytanie o charakter tych różnic.

Jeden czynnik sugerujący płeć dziecka
Na łamach Brain, Behavior and Immunity opublikowany został artykuł z przeprowadzonych badań naukowych. Wyniki badań wskazują, że płeć dziecka wpływa na układ immunologiczny kobiety, a co za tym idzie na reakcję jej organizmu.

Jednym z głównych wniosków jest to, że organizm matki, która spodziewa się dziewczynki jest bardziej narażony na zakażenie w przypadku kontaktu z potencjalną baterią niż ta, która nosi w brzuchu chłopca. To może tłumaczyć zaostrzenie pewnych objawów chorobowych u przyszłych matek dziewcząt, np. w przypadku mam chorujących na astmę.

Kształt brzucha a płeć dziecka
Za jedną z przesłanek zwykło się uważać również kształt ciążowego brzuszka. To jednak niepotwierdzony, a częściej negowany przez specjalistów symptom płci dziecka. Za pozycję, w jakiej układa się brzuch odpowiedzialna jest budowa ciała, masa, waga i postawa kobiety.


Łakocie na dziewczynkę?
Czynnikiem, po którym można domyślać się płci dziecka nie są również żywieniowe zachcianki. Stereotypowo powtarzana jest sugestia, że matki dziewczynek mają większe łaknienie na słodkości, natomiast te spodziewające się chłopców na pikantniejsze smaki. To jednak dawno obalony mit. Zwiększona ochota na określone smaki ma związek raczej z dietetycznymi niedoborami, niż z płcią dziecka. Zwiększone łaknienie wiąże się również z rozwiniętym zmysłem węchu, podczas ciąży zwiększa się ukrwienie nosa, co w znacznym stopniu potęguje wrażenia zapachowe.

Intensywność mdłości a płeć dziecka
Podobno przyszłe mamy dziewczynek cierpią częściej i bardziej intensywnie na poranne mdłości w początkach ciąży. Tę teorię w pewnej części są potwierdzane przez ginekologów, którzy zwracają uwagę na wyższe stężenie hormonu hCG w ciąży z dziewczynką, co może nasilać nieprzyjemne mdłości.

Komu serce bije szybciej?
Podwyższone tętno płodu jest również (mylnie) kojarzone z żeńską płcią. Ta zależność narodziła się z doświadczeń porodowych, jasno wskazujących, że rodzące się dziewczynki miały w chwili przyjście na świat wyższe tętno niż chłopcy. W rzeczywistości różnica ta jest minimalna i naprawdę nie powinna służyć, jako wymierny czynnik rozpoznawania płci dziecka.

Najpewniejsza metoda rozpoznania płci dziecka
W większości przypadków jedyną nieomylną metodą na sprawdzenie płci dziecka jest po prostu ultrasonograf, czyli standardowe USG. Wykonane już w 13 tyg. ciąży przez doświadczonego lekarza może przynieść pierwsze przesłanki, co do płci dziecka. Najpewniejsze rozpoznanie jest możliwe ok. 20 tyg. I na nim naprawdę warto polegać, niespodzianki są rzadkością.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE