Mówią: "Przyjcie!", a one umierają. Porody 830 kobiet każdego dnia kończą się śmiercią

Kobiety nadal umierają w czasie porodów.
Kobiety nadal umierają w czasie porodów. Zrzut z ekranu You Tube/Merck for Mothers
Twórcy filmu chcą dać każdej matce szansę na radość z powodu narodzin ich wymarzonego dziecka, a nie pozostawiać ich sam na sam ze strachem.


Co dwie minuty umiera na świecie kobieta w czasie porodu
Trzy kobiety z różnych części świata – Stanów Zjednoczonych, Indii i Republiki Południowej Afryki. Trzy ciąże i zupełnie inne realia porodowe. Śmiertelność kobiet w czasie porodu to nie jest zamierzchła przeszłość. Rzeczywistość jest przerażająca, bo według doniesień "Merck for mothers", organizacji ratującej życie, co dwie minuty na świecie umiera jakaś kobieta z powodu komplikacji porodowych.
W 1 na 10 państw Unii Europejskiej, kobiety nie mają dostępu do usług zdrowotnych w pierwszych miesiącach ciąży. W Indiach co 10 minut umiera ciężarna. Połowa kobiet w Zambii ma ponad 25 km do najbliższego ośrodka zdrowia.
Push to film, który ma być przekazywany, udostępniany innym, by pokazać, że kobiety nadal umierają w czasie porodów. Nie tylko w krajach, w których utrudniony jest dostęp do lekarza, ale także w wysoko rozwiniętych państwach. Tylko skala problemu jest inna. Walczmy o to!

źródło: You Tube

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...