"Mama powiedziała mi, że jestem dzieckiem autystycznym. Bardzo to przeżywałam". Czym dla ciebie jest autyzm?

Kampania na rzecz osób z autyzmem.
Kampania na rzecz osób z autyzmem. Facebook Fundacja JiM
Niezwykły spot, którego bohaterami są osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera. Ciężko ukryć wzruszenie, gdy się go ogląda.


65 proc. osób z zaburzeniami ze spektrum akceptuje swój autyzm. Oswoiły go. Nie chcą zmieniać. Chcą być sobą. Autyzm jest ich. - napisał Tomasz Michałowicz, prezes fundacji JiM.

"Chcemy być sobą" to nazwa kampanii, która pojawiła się w sieci na kilkanaście dni przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu (przypada na 2 kwietnia).

"Zaburzenia ze spektrum autyzmu (ang. autistic spectrum disorder; ASD) to rozpoczynające się we wczesnym dzieciństwie całościowe zaburzenia rozwojowe. Przejawiają się w wielu sferach życia, m.in. jako trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych, problemy z komunikacją oraz nietypowe zainteresowania i zachowania.” - tak zaczyna się obszerny raport JiM, który informuje o sytuacji młodzieży i osób dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju w Polsce. Tyle w teorii.
Jak żyje się z autyzmem? Czym on jest?
Zobacz spot, w którym na te pytania odpowiadają dorośli z autyzmem i Zespołem Aspergera, bohaterowie tegorocznego filmu Polski na niebiesko.
Autyzm. Chcemy być sobą!

Czym dla Ciebie jest autyzm? Z tym pytaniem zmierzyli się dorośli z autyzmem i Zespołem Aspergera, bohaterowie tegorocznego filmu Polski na niebiesko. Dzielimy się z Wami ich niepowtarzalnymi, odważnymi i poruszającymi odpowiedziami... Nie możemy ukryć wzruszenia! <3 Więcej o akcji dowiesz się na www.polskananiebiesko.pl A dla Ciebie, czym jest autyzm?

Opublikowany przez Fundacja JiM na 14 marca 2017
"To jest najpiękniejszy świat", "Spokój", "Trudniej nam zrozumieć świat niż wam" - poruszające, bo prawdziwe i szczere wypowiedzi bohaterów podbijają serca internetów, którzy chętnie komentują spot.
Komentarze z FB

Suuuuuper kochani więcej takich spotów może w końcu dotrze do ludzi z autyzm to nie trąd i nikt nie zaraża. Mama 14 -letniego Krzysia Asperger.

Piękny film, pomysł, ludzie i piękne wykonanie piosenki. Prosty przekaz, a dociera bardzo głęboko i na pewno zostanie w głowie i w sercu. Róbcie więcej takich projektów.

Prawdziwe i wyjątkowe, bardzo szczere trafia prosto w serducho! Mój 5-letni synek JAŚ też ma Autyzm.

W pełni popieramy takie kampanie. Warto je udostępniać, by więcej osób poznało bliżej i zrozumiało świat ludzi z autyzmem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...