"Ona ma tylko 6 lat i nie rozumie, dlaczego tak ją potraktowano" – ta historia daje rodzicom wiele do myślenia

To niezwykle przejmująca historia.
To niezwykle przejmująca historia. Zrzut z ekranu/Twitter/Kelsey
To zdjęcie, choć w pięknej i kolorowej scenerii, dokumentuje niezwykle smutną historię. Szkoda, że wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy.


Dzieci uwielbiają urodzinowe przyjęcia
Dzieci uwielbiają mieć urodziny, często czekają na nie kilka miesięcy wcześniej z niecierpliwością odmierzając czas. Tak samo, jak lubią chodzić na imprezy z tortem, muzyką i świetną zabawą, tak samo chętnie wyczekują dnia swojego przyjęcia, by pobawić się z przyjaciółmi i dostać całą stertę prezentów.


To zdjęcie, choć pozornie wydaje się urocze, niesie za sobą smutną opowieść. Mała dziewczynka wypatruje przez okno gości, którzy niestety nie pojawili się na jej urodzinach. Żaden z rodziców nie zadał sobie tyle trudu, by poinformować opiekunów 6-latki, że ich pociechy nie pojawią się na przyjęciu. Czekanie na gości, którzy nie przyjechali, było ogromnym ciosem dla małej Kinsley.
"Ona ma tylko 6 lat"
O tej przygnębiającej, za to dającej wiele do myślenia historii opowiedziała siostra solenizantki, która została poproszona o pomoc w opiece nad gromadką dzieci oraz zrobieniem zdjęć gościom. Gdy wspólnie z siostrą i jej jedyną koleżanką, która dotarła na przyjęcie, czekały bezskutecznie ponad godzinę na pozostałe dzieci, z każdą chwilą widziała, jak coraz większe rozczarowanie maluje się na twarzy dziewczynek.

"Dzisiaj odbyło się urodzinowe przyjęcie mojej małej siostrzyczki i zjawiła się tylko jedna osoba. Jest mi tak bardzo przykro widząc smutną minę Kinley. Ona ma tylko 6 lat i nie rozumie, dlaczego tak ją potraktowano". – napisała na Twitterze 18-latka.
Trudno nam zrozumieć, jak mogło dojść do takiej sytuacji. Wystarczyłoby, by rodzice zaproszonych dzieci zadzwonili do opiekunów Kinsley i wytłumaczyli, że ich dziecko nie będzie mogło przybyć na urodzinowe przyjęcie. To tylko chwila rozmowy, a rodzice 6-latki mogliby ją przygotować na to, że jej koledzy ze szkoły, nie będą mogli świętować wraz z nią tego wyjątkowego dnia. Zabrakło nie tylko empatii, co najzwyczajniej w świecie podstawowych zasad dobrego wychowania.


Setki osób wysłały swoje życzenia urodzinowe
Czy gdy dorosły jest zaproszony na przyjęcie, potwierdza swoją obecność, czy liczy, że nikt nie zauważy jego braku, więc najlepiej nikogo nie informować? Być może właśnie tak było, że rodzice uznali, że ich dziecko będzie tym jedynym, które nie dało rady pojawić się na imprezie,a pozostali uczniowie stawią się na imprezie.
Dla 6-latki brak gości na długo wyczekiwanym przyjęciu, z pewnością pozostanie złym wspomnieniem. Jak można wytłumaczyć tak małej osóbce całą sytuację, by nie miała poczucia, że nikt jej nie lubi, bo nie chciał spędzić z nią urodzin?

Pod postem o tej przejmującej sytuacji, pojawiły się setki wpisów z życzeniami od ludzi, którzy ogromnie współczuli dziewczynce tak dużego rozczarowania w tak młodym wieku. My także przyłączamy się do urodzinowych pomyślności.

Czy zdawaliście sobie sprawę, jak wielką przykrość możecie sprawić młodej osobie, nie posyłając swojego dziecka na jego przyjęcie urodzinowe?

źródło: Twitter

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE