Oto recepta na życie od 88-latki. Gdyby dostała drugie życie, zrobiłaby dokładnie tak

Oto recepta na udane życie – jesteście ciekawi?
Oto recepta na udane życie – jesteście ciekawi? Zrzut z ekranu You Tube/Michał Śmierzchalski
Zastanawiasz się jak postępować, by w przyszłości powiedzieć o sobie – moje życie było wspaniałe i niczego nie żałuję? Z reguły nie chcemy słuchać „dobrych” rad starszych osób. W wypowiedzi tej staruszki można odkryć jednak niezwykle ciekawe spostrzeżenia.


Starzy ludzie mają wiele do przekazania, tylko trzeba ich słuchać
Złotych rad na życie i recept na szczęście jest wiele. Każdy ma w tej sprawie coś do powiedzenia, bez względu na wiek, płeć, czy doświadczenia życiowe. Im człowiek jednak starszy i więcej mógłby zdradzić mądrości życiowych, tym ludzie niestety mniej go chcą słuchać. Bo stary, bo inne czasy, a kiedyś inaczej się żyło, czy też dziś są inne wymagania.
Pogoń za szczęściem nie jest jednak czymś nowym. Recepta na udane życie według tej 88-letniej babci, którą wnuczek uczynił bohaterką 1-minutowego filmu, to dowód, że to do czego wszyscy dążymy, wcale nie daje nam tak naprawdę szczęścia. Zobaczcie film "Droga do nieba" w reżyserii Michała Śmierzchalskiego.
Co się w życiu liczy tak naprawdę?
Film – dokument, wyraźnie wskazuje, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu. Powiecie, że to nic odkrywczego? To prawda, wiadomo to nie od dziś, ale gdy słowa takie padają z ust wiekowej babci, zdecydowanie są bardziej przekonujące. "Średnio żyć, średnio zarabiać, średnio mieszkać. Średnio bogato. To jest najlepsze". Mocny też wydźwięk ma wypowiedź 88-latki, która już teraz wie, że nie powinna tyle pracować, tylko więcej czasu poświęcić dzieciom.

Czy w dzisiejszych czasach stosowanie się do tych zasad jest możliwe?

Jeżeli podoba Wam się ten dokument, polubcie film w serwisie You Tube. Od tego zależy przejście do następnego etapu konkursu.

źródło: YouTube

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!