"Tato, kto to jest mężczyzna?" – zaskakująca rozmowa i mocny finał. Mężczyznom raczej się nie spodoba

Bo chłopcy chcą być mężczyznami, takim jak mama.
Bo chłopcy chcą być mężczyznami, takim jak mama. Zrzut z ekranu/Facebook/Piękno umysłu
Nie od dziś wiadomo, że dzieci są ciekawskie. Zadają masę pytań i uważnie słuchają. Potrafią też być sprytne i mądrzejsze, niż nam się wydaje, bo maluchy są najlepszymi obserwatorami. Pamiętajcie o tym panowie.


Uważajcie na podchwytliwe pytania
Na pytania dzieci trzeba się dobrze przygotować. Nie można odpowiadać im coś od niechcenia, nie można też ich oszukiwać. Pytanie typu "Tato, kto to jest mężczyzna?", nie jest łatwe i zarówno panowie, jak i panie, powinni zastanowić się co odpowiedzieć dziecku. Naprawdę powinni.

Ten filmik jest w różny sposób odbierany w Internecie. Wiele pojawiło się oczywiście głosów, że jest absolutnie prawdziwy i w końcu ktoś pokazał, ile rzeczywiście pracy wykonują kobiety. Inni dostrzegają zalety takie jak pogłębianie w dzieciach wiedzy, że zarówno mężczyźni jak i i kobiety, mogą (i powinni) sprawdzać się w takich rolach jak: gotowanie, zarabianie pieniędzy, opieka nad dziećmi, chronienie najbliższych.
Pojawiają się także głosy osób, uznających cały filmik za utrwalanie niepotrzebnych stereotypów, kto i z co jest odpowiedzialny w rodzinie. Dlaczego bowiem mężczyzna ma gorzej prasować, a kobieta mniej zarabiać? Naprawdę w każdej rodzinie podział obowiązków jest inny i wynika zazwyczaj z wielu czynników, nie zawsze zależnych od ludzi. I o ile oparte wszystko będzie na zgodzie pomiędzy rodzicami, nie będzie to miało większego znaczenia.

Pomyśl, zanim powiesz. A przede wszystkim zastanów się, jak się zachowujesz przy swoich dzieciach.

Opublikowany przez Piękno umysłu na 5 marzec 2017
A jak wy postrzegacie ten filmik?

źródło: Facebook/Piękno umysłu

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...