Jak zmienić sposób myślenia dziecka w 2 minuty przy użyciu 2 jabłek? Ten film to ważna lekcja

Niezwykły eksperyment z jabłkami.
Niezwykły eksperyment z jabłkami. Facebook/Doceniać
Nauczyciel przekazał dzieciom ważną wiedzę w niezwykle prosty sposób. Teraz każdy z was może zrobić to w swoim domu. Możecie pokazać dzieciom film lub sami zastosować metodę, którą na nim zobaczycie.

2 minuty i 2 jabłka
"Obejrzenie tego zajmie Ci 2 minuty, ale zmieni Twój sposób myślenia" - zapewniają twórcy w pierwszym zdaniu pojawiającym się w filmie. Sprawdź, czy im się to uda?

Nauczyciel używa jabłek, by przekazać ważną lekcję o prześladowaniu!

Opublikowany przez Doceniać na 21 lutego 2017
Film jest historią nauczyciela, który za pomocą 2 jabłek dał dzieciom ważną lekcję o prześladowaniu.

Postawił on przed dziećmi 2 na pozór identyczne jabłka. Wcześniej jednak wielokrotnie uderzał jednym z nich o podłogę, o czym dzieci nie wiedziały. Następnie oznajmił, że nie lubi jednego z tych jabłek i zasugerował dzieciom, że one też nie powinny go lubić. Zaczęli więc je obrażać. W przypadku drugiego jabłka zachęcił dzieci do mówienia miłych rzeczy do niego.

Na koniec eksperymentu zapytał, czy jabłka nadal wyglądają tak samo. Po tym, jak dzieci odpowiedziały twierdząco, przeciął je na pół. Dzieci zobaczyły, że "lubiane" jabłko jest ładne i "zdrowe", zaś jabłko, które obrażali, wygląda nieapetycznie, jest ciemne, poobijane i gąbczaste. Wniosek, który przekazał dzieciom, dał im z pewnością do myślenia.
Nauczyciel do dzieci

To staje się z nami, gdy źle jesteśmy traktowani. W środku czujemy się okropnie, ale często tego nie pokazujemy. Skrzywdzenie kogoś zajmuje minutę. Ale czasami naprawa tego zajmuje całe życie. Uważaj na słowa.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE