Tysiące osób płacze, kiedy widzi tę mapę ciała

Ludzie zachwycili się zdjęciem młodej artystki.
Ludzie zachwycili się zdjęciem młodej artystki. Zrzut z ekranu z Twittera/ur mcm
Czasem tak trudno jest nazwać pewne rzeczy po imieniu. Tej młodej kobiecie udało się wywołać niewyobrażalne emocje.

Dotyk wpływa na całe nasze życie
To niezwykłe, że 19-latce udało się oddać na zdjęciu tak wiele emocji, zarówno tych dobrych, jak i złych. Emma Krenzer studiuje w szkole plastycznej Nebraska Wesleyan University. Fotografia, którą wykonała jako pracę na zaliczenie, miała udowodnić, jak dotyk innych ludzi może mieć trwały wpływ na życie jednostki.
Młoda artystka wykorzystała w tym celu bardzo oszczędne środki – nagie ciało koleżanki oraz farby. Malunki wykonała palcami, według ściśle określonych kryteriów kolorystycznych. Kolor czarny i niebieski zarezerwowała dla rodziców, zielony dla rodzeństwa, żółty dla przyjaciół, a różowy dla partnera. Kolor czerwony to ten dotyk, który był niechciany, ten, który wymaga interwencji i wypowiedzenia słów – nie! Kolory mieszają się ze sobą na całym ciele pozostawiając dobre wspomnienia, ale i traumatyczne.
Tak wiele osób utożsamia się z tą fotografią
"Kiedy malowałam ciało, myślałam o tym, jak ja postrzegam dotyk, ale brałam też pod uwagę to, co jest powszechnie ważne dla ludzi" – powiedziała Emma Krenzer w wywiadzie dla BuzzFeed. Udało jej się to, gdyż w ciągu kilku dni zdjęcie udostępniło 140 tys. ludzi, a 306 tys. polubiło. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, jak wiele osób utożsamia się z tym zdjęciem, jak rozumie to, co młoda kobieta chciała przekazać.
Komentarze z Twittera

Gdy to zobaczyłam, nie mogłam złapać oddechu.

To najcudowniejszy obraz jaki kiedykolwiek widziałam.

Oto pokazanie emocji na wiele sposobów.

Mapa ludzkiego ciała
"Chciałam stworzyć pewien rodzaj mapy. I stworzyłam, mapę ludzkiego dotyku na ciele drugiego człowieka i jego trwały wpływ na czyjeś życie”– tak o swoim pomyśle opowiada autorka zdjęcia.– "Wiele osób dziękowało mi za stworzenie takiego obrazu. Wiele osób pisało, że patrząc na tę fotografię, płakało. Nie wiem jak opisać uczucia, które mną teraz targają”.

Choć przemoc fizyczna oraz wykorzystywanie seksualne jest zjawiskiem, z którym spotykamy się na co dzień, mało osób ma odwagę mówić o tym na głos. To zdjęcie to symbol. Znak, że ten temat dotyczy tysięcy ludzi na całym świecie. Jeżeli nie was, to może wasze siostry, przyjaciółki, a może córki. Może chodzi tu o waszego brata, kumpla, przyjaciela. Udostępnijcie im, niech wiedzą, że nie są sami. Niech wiedzą, że mówi się o nich i pamięta. Zły dotyk pozostaje czasem na całe życie.

źródło: scarymommy.com
twitter.com
buzzfed.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE