Jak nauczyć dzieci wiązania sznurówek? Ten film może w tym pomóc – sukces gwarantowany

Nauka wiązania butów, wcale nie musi być trudna.
Nauka wiązania butów, wcale nie musi być trudna. Facebook/Ashley Lillard
Wielu rzeczy trzeba dzieci nauczyć. Warto więc podpatrzeć, jak robią to inni i pomóc sobie w takich chwilach.

Trudna sztuka sznurowania butów
Im dziecko starsze, tym więcej rzeczy chce wykonywać samodzielnie. To nas, rodziców, czeka ciężka praca-jak nauczyć maluchy dbania o siebie, korzystania z toalety, jedzenia bez rozrzucania wszystkiego na podłogę, zasypiania w swoim pokoju oraz… wiązania butów. Tak, wiązanie butów to trudna sztuka dla małych paluszków.

Metod jest wiele, lepszych i gorszych, ale i łatwiejszych dla dzieci oraz trudniejszych. Każda z nich ma duże szanse powodzenia, ale pod jednym warunkiem. Rodzice i dziecko, muszą wykazać się ogromną cierpliwością. Ponaglanie dziecka i zniecierpliwienie, że jeszcze nie "załapał” jak prawidłowo wykonać zadanie, może bardzo skutecznie zniechęcić malucha do ćwiczeń oraz zachwiać jego poczuciem własnej wartości.
Jak zabrać się za naukę wiązania butów?
Jeżeli dana metoda pokazana kilkukrotnie, okaże się zbyt trudna dla dziecka, warto nie poddawać się, tylko wypróbować następną. Poszukiwanie innych sposobów będzie możliwe dotąd, aż dziecko zniechęci się. Wtedy trzeba odpuścić na jakiś czas lekcje i powrócić do nich za jakiś czas.

Coolest shoe tying trick ever!!! Posting to help anyone who is struggling like we were! Feel free to share

Opublikowany przez Ashley Lillard na 18 styczeń 2017
Dla niektórych maluchów, to filmik z rówieśnikiem w roli głównej, może okazać się pomocny w nauce wiązania butów. Tak właśnie jest w przypadku nagrania Ashley Lillard, która nagrała swojego syna, kiedy prezentował, jak kolega nauczył go wiązać buty. Pomysł zaprezentowany przez chłopca, nie jest zbyt trudny i są duże szanse na to, że inny 5-latek pójdzie w jego ślady. Filmik udostępniono 140 tys. razy, więc może warto wypróbować taką metodę wiązania butów?

Czy znałyście już ten sposób na zawiązanie sznurówek?

źródło: Facebook/Ashley Lillard
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE