12 trików, jak ułatwić sobie życie i nie sprzątać ciągle po dziecku. Każdy rodzic powinien zobaczyć ten film

12 sposobów na opanowanie chaosu w domu.
12 sposobów na opanowanie chaosu w domu. konradbak / 123RF
Nie ma chyba rodziny, w której nie dochodziłoby do spięć z powodu porozrzucanych wszędzie zabawek. Czy można tego uniknąć?


Nie ma rozwiązań idealnych, które sprawdziłyby się w każdym domu. Wiele zależy od różnych czynników jak choćby naszego podejścia do czystości i porządku, temperamentu dziecka i wczesnej nauki odkładania zabawek na miejsce.

Musimy pomóc dzieciom
Ważne jest także, jaką stworzymy dziecku przestrzeń w domu. Jeżeli w pokoju będzie panował ogólny chaos i nie będzie wyznaczonych konkretnych miejsc, gdzie zabawki, gry, czy książeczki powinny stać, jak dziecko może samo na to wpaść?
Pomysły dla każdego
Pomysły z filmiku mogą przydać się zarówno rodzicom dziewczynek, jak i chłopców. Pomysł z segregowaniem lalek i umieszczaniem ich w oddzielnych kieszonkach organizera zawieszonego na drzwiach jest trafiony w dziesiątkę. Lalki oprócz tego, że są dobrze widoczne i dziecko chcąc odnaleźć ulubioną, nie musi wyrzucać wszystkich z pudełka, to także nie niszczą się. Dzięki tej prostej metodzie podobnie jak poprzez zamocowanie drewnianej belki na ścianie, służącej jako garaż, dzieci będą miały kontrolę nad tym, gdzie są ich ulubione zabawki.
Pudełka z puzzlami zajmują masę miejsca na półkach, musicie to przyznać. Segregowanie ich w saszetkach, wraz z dołączonym zdjęciem (można to łatwo zrobić na drukarce), zdecydowanie daje więcej przestrzeni. Segregowanie klocków według kolorów, to wersja triku dla cierpliwych. Dziecku na pewno dzięki temu będzie łatwiej budować, ale przygotowanie tego będzie wymagać od rodziców dużej dozy cierpliwości.

Każdy z tych sposobów na opanowanie chaosu w domu, nie wymaga od rodziców dużych nakładów finansowych. Warto wykorzystać, choć niektóre z tych trików, bo niewątpliwie są one w stanie pomóc rodzicom nauczyć dziecko odkładania rzeczy na miejsce.

źródło: youtube
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...