Kiedy dziecko jest gotowe na "dorosłe" łóżko? Zobaczcie ten film, absolutny hit!

Dzieci potrafią nieźle kombinować.
Dzieci potrafią nieźle kombinować. amveldman / 123RF
Można wiele pisać i mówić na temat tego, kiedy dziecko powinno przestać spać w łóżeczku dziecięcym ze szczebelkami. Można też obejrzeć ten film!

Mamy głowią się, jaki wiek dziecka będzie najlepszy na wymianę łóżeczka. Niektóre twierdzą, że dwulatek powinien już zdecydowanie spać w swoim „dużym” łóżku. Inne uważają, że to zbyt wcześnie lub wręcz przeciwnie, zbyt późno. Można także podejść do tego z przymrużeniem oka i postanowić o zmianie łóżka, gdy zaobserwujemy, że nasze maleństwo nabyło całkiem niezłe umiejętności kombinatora.

Ten chłopczyk wykazał się niespotykanym sprytem. Trudno nie uśmiechnąć się, widząc, jak ciężko pracuje, by wydostać się z łóżeczka. Wygląda na to, że on sam zdecydował za rodziców, w jakim łóżku powinien już spać :-)

Decyzja o zmianie łóżka jest jednak pomimo żartobliwego filmiku bardzo ważną sprawą. Chodzi tu oczywiście o bezpieczeństwo dziecka. Maluch, który zaczyna się wspinać, może najzwyczajniej w świecie wypaść z łóżeczka, co niestety często kończy się obrażeniami. Rodzice sami muszą podjąć decyzję, kiedy dziecko zacznie spać w „dorosłym” łóżku. Nie ma żadnych wytycznych, którymi można się sugerować, każdy maluch wymaga podejścia indywidualnego. Część dzieci z radością przyjmuje zmiany, dla niektórych może wiązać się to z utratą poczucia bezpieczeństwa.

Zmiana łóżka na "dorosła" - pomocne rady:
Warto więc wybrać się wraz z dzieckiem na zakupy i pozwolić mu brać udział przy wyborze łóżeczka. Zachętą będzie także nowa, kolorowa pościel oraz nowa maskotka.

Standardowy rozmiar łóżka to 80x200 lub 90x200 i jest to optymalne rozwiązanie dla dziecka. Nie zapomnijmy także o dobrym materacu i o matach zabezpieczających przed zmoczeniem. Dziecku, choć jest już dość duże, może zdarzyć mu się „nocny wypadek”.

Warto wiedzieć także o tym, że do niektórych łóżek można dokupić barierki montowane do ramy. Będą one dodatkowym zabezpieczeniem przed upadkiem dziecka w czasie snu.

W jakim wieku były wasze dzieci, kiedy zdecydowałyście się na zakup większego łóżka?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE