Niezwykle prosty sposób na zapewnienie sobie i dzieciom wspaniałych wspomnień! Jeszcze zdążysz to zrobić

W słoiku szczęścia gromadzisz wspomnienia przez cały rok.
W słoiku szczęścia gromadzisz wspomnienia przez cały rok. nerudol / 123RF Zdjęcie Seryjne
Słoik i kartki – z pewnością masz je w swoim domu. To dzięki nim przekonasz się, jaki wyjątkowy rok przeżyliście.


Nie lubię postanowień noworocznych, bo nigdy nie potrafię ich dotrzymać. Jeszcze na początku stycznia wszystko wydaje się możliwe, ale wystarczy kilka tygodni, bym przekonała się, że z moich planów nici. Dlatego w tym roku nie będę obiecywała siebie, że schudnę, że będę mniej pracowała, a więcej czasu spędzała z dziećmi, że uporządkuję szufladę z dokumentami itp. Nie będę porywała się z motyką na słońce, za to postaram się nauczyć dostrzegać piękno w małych rzeczach, jak robią to moje dzieci.

Jeśli tak jak ja chcesz zachować w pamięci wyjątkowe, drobne radości, które spotkają cię w najbliższym roku, zachęcam do podjęcia wyzwania. Potrzebny będzie ci jedynie słoik, karteczki i długopis. A teraz czas na wyjaśnienia:

- Raz w tygodniu zapisz na kartce, co miłego, dobrego, wyjątkowego przytrafiło się tobie w ciągu ostatnich 7 dni.

- Powtarzaj to, co tydzień, wrzucając karteczki do słoika.

- Pod koniec roku będzie w nim aż ponad 50 karteczek! Tyle wspaniałych rzeczy, które przydarzyły ci się zaledwie w ciągu roku!

Możesz w grudniu przeczytać je wszystkie lub zachować na gorsze dni. Wtedy sięgasz do słoika, losujesz i czytasz, by przypomnieć sobie, jak wspaniałe może być twoje życie.

Jeśli wolisz, możesz robić to z dzieckiem, zapisując pozytywne wydarzenia z rodzinnego życia. Z pewnością taki słoik będzie wspaniałą pamiątką dla twojego dziecka, gdy podrośnie. Jak wam się podoba taki pomysł?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć