Tak niesamowitego zdjęcia z USG jeszcze nie widzieliście! To bardzo rzadki przypadek

Pęknięcie macicy
Pęknięcie macicy Twitter
Zwróćcie uwagę na nóżki dziecka!

Ten oszołamiający obraz z USG, na którym widzimy nóżki płodu poza macicą, jest efektem pęknięcia macicy. Nie obawiajcie się, że dziecko kopiąc w brzuszku nóżkami, może do niego doprowadzić. To niezwykle rzadkie schorzenie. Ten przypadek został opisany w "New England Journal of Medicine”. 33-letnia kobieta, której USG widzisz była w szóstej ciąży (5 poprzednich zakończonych cesarskim cięciem) i nie miała pojęcia, że dzieje się coś złego. Dowiedziała się o tym podczas rutynowego USG w 22. tygodniu ciąży. Została poinformowana o zagrożeniu i pod kontrolą lekarzy postanowiła kontynuować ciążę. Nie zdecydowała się na leżenie w łóżku, mimo zagrożenia, jakim było całkowite pęknięcie i przedwczesny poród.

W 30. tygodniu ciąży pękniecie powiększyło się dwukrotnie. Wystawały już obie nóżki dziecka! Lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Na świat przyszło zdrowe dziecko. Macica kobiety została zszyta.
Doktor Pierre-Emmanuel Bouet, główny autor raportu, powiedział, że to pierwszy taki przepadek, jaki kiedykolwiek widział. Zasugerował, że powtarzające się cesarki mogły być przyczyną rozdarcia. Dr Bouet przyznaje, że pęknięcie nie zrobiło się dokładnie w tym samym miejscu, co wcześniejsze nacięcia, ale powtarzające się operacje mogły osłabić ściany macicy.

Najważniejsze, że dziecko i mama mają się dobrze. A to zdjęcie z pewnością będzie dla nich niezwykłą pamiątką na całe życie.


Źródło: parents.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE