Przed świętami dziecięca nuda bywa niebezpieczna. Pomysły na wspólne wypieki w pochmurne dni

Fot. pl.123rf.com/
Pogoda za oknem nie zachęca do długich zabaw z dziećmi na powietrzu. Nie ma śniegu, więc nici z lepienia bałwana i sanek. Pogoda nie zachęca też do długich zabaw na huśtawce czy karuzeli. A jak wiadomo, dziecięca nuda bywa niebezpieczna.


Jak zająć malucha i jednocześnie mieć go na oku? Włącz go w to, co sama robisz. Czy to chłopiec, czy dziewczynka, pewnie aż podskoczy z radości, gdy usłyszy, że zrobicie razem świąteczne pierniczki. Tak wiem, że przed świętami zabawy z dzieckiem w kuchni tylko wydłużą czas przygotowania ciasta, ale właśnie po to zostały stworzone mieszanki składników na ciasta, których przygotowanie zajmuje kilka minut.

W przygotowaniu świątecznych pierniczków pomoże wam Gellwe. Wystarczy, że kupisz Świąteczne Pierniczki w kartonowym pudełku, masło i jajka. My dodajemy też trochę kakao, dzieci uwielbiają jego smak. Foremkę do wycinania ciastek znajdziesz w środku opakowania. Zaopatrz się jeszcze w polewę czekoladową lub lukier oraz kolorowe dekoracje. 10 minut przygotowania, a później godziny zabawy dla dziecka.

Lista zakupów:

- Świąteczne Pierniczki Gellwe

- masło

- jajka

- polewa czekoladowa lub lukier

- kolorowe ozdoby do ciast


Co może zrobić dziecko?
Dziecko może pomóc ci w większości czynności przy pieczeniu ciastek. Będzie to dla niego świetna zabawa. Pozwól mu na dodanie wszystkich składników. Świetną zabawą będzie też wycinanie pierniczków, a co najważniejsze ich dekorowanie po upieczeniu.
Twoje zadania
Nie pozostało ci ich wiele, maluch na pewno będzie chciał zrobić wszystko sam. Pomóż mu w zagnieceniu ciasta i jego cienkim rozwałkowaniu. Na koniec zostanie ci tylko upieczenie pierniczków i po wystudzeniu pozostawienie ich inwencji twórczej dzieci.
I jak było? Pozostało wam to, co możecie zrobić wspólnie. Teraz czas na sprzątnięcie kuchni. W tym szczęśliwy maluch też na pewno pomoże. Kiedy ty myjesz blat, na którym ugniataliście ciasto i dekorowaliście pierniczki, dziecko może pomóc w zamiataniu składników z podłogi. Bo na pewno jakieś tam wylądowały. I nareszcie możecie przejść do najprzyjemniejszej części - wspólnego jedzenia. W tym pomoże wam już z pewnością cała rodzina.

Artykuł powstał we współpracy z Gellwe

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć