Jak przechowywać mleczaki? Oto 5 genialnych produktów!

Zęby mleczne mogą uratować życie, ale pod jednym warunkiem. Z wyrwanych zębów wyodrębnia się komórki macierzyste, które następnie są zamrażane do temperatury 100 stopni poniżej zera i przechowywane na wypadek rozwinięcia się chorób w przyszłości. Zęby można też przechować na pamiątkę.

Niedawno informowaliśmy, że zęby mleczne są źródłem komórek macierzystych, które się w nich zachowują, nawet po wypadnięciu. 13 lat temu naukowcy odkryli ten fakt i zaczęli to wykorzystywać. Do tej pory pobierano je ze szpiku kostnego, a potem z krwi pępowinowej. Jeśli w przyszłości dziecku przytrafiłby się wypadek i potrzebowałoby zastępczej tkanki to z mlecznego zęba, da się je wyhodować, co może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Niestety, ząb który sam wypadnie, nie jest na tyle „żywy” by pobrano z niego wartościowy materiał. Wymaga się wyrwania ich u specjalisty, o czym informował czaszdziecmi.pl:

“W stanach ta metoda cieszy się niemałym zainteresowaniem. Polega ona na usunięciu dzieciom ząbków, zanim wypadną same. Zatem wizyta u dentysty jest warunkiem koniecznym do spełnienia. Z wyrwanych zębów wyodrębnia się komórki macierzyste, które następnie są zamrażane do temperatury 100 stopni poniżej zera i przechowywane na wypadek rozwinięcia się chorób w przyszłości.”

Zęby można zaś przechować na pamiątkę? Sami zobaczcie:

Drewniany schowek na zęby

Produkt dostępny jest w wersji dla chłopców i dla dziewczynek. Można go zamówić przez stronę pl.aliexpress.com. Ceny pudełek wahają się od 6 – 8 dolarów nawet do 30 dolarów w zależności od dostawcy.


Kolorowe pudełko

Produkt dostępny jest w Smyku. Kosztuje 9,99 zł

Pudełko-zawieszka

Dostępne jest w 5 kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym, różowym, białym. W sklepie r.twenga.pl kosztuje 3,50 zł

Figurka

Pudełko zamykane na magnes. W sklepie fifishop.pl kosztuje 10,89 zł

Drewniana szkatułka

Produkt można zamówić przez stronę pl.aliexpress.com. Cena pudełka wynosi ok. 20 dolarów
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE