I etap plebiscytu “Perły mama:Du” za nami. Teraz, to od was zależy kto zwycięży!

Chcemy, żeby ta nagroda była dowodem uznania za pracę na rzecz dzieci i rodziców, podziękowaniem za ich niezwykłe działania i ponadprzeciętne zaangażowanie. Są to instytucje, organizacje ale też przede wszystkim jednostki, które śmiało możemy nazywać bohaterami.

Pomysły, sugestie, nazwiska kandydatów, zgłaszaliście wy, drodzy czytelnicy, za co bardzo serdecznie wam dziękujemy!

Zebraliśmy, policzyliśmy i dzięki temu udało nam się wyłonić tych, których uważacie na naprawdę wyjątkowych. Teraz, ponownie zwracamy się do was z prośbą o pomoc w wyborze Perły, wśród pereł. Wiemy , że nie będzie to łatwe, dlatego nie moglibyśmy podejmować tej decyzji samodzielnie. To wasze zdanie, jest dla nas najważniejsze i to wy wiecie, kto najbardziej zasługuję na zwycięstwo w swojej kategorii.

NOMINOWANI W PLEBISCYCIE PERŁY MAMA:DU

Inicjatywa rodzinna
Program 500 +, Szlachetna Paczka, Program Maluch, Szkoła rodzenia Miś Kuleczka, akcja „Ośmiorniczki dla wcześniaków”.

Fundacja
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Siepomaga, Fundacja Rodzić Po Ludzku.

Człowiek roku
Jurek Owsiak, Anna Chwałek, Filip Chajzer, Marek Michalak, Kamil Nowak - Blog Ojciec.

Start-up
Szkoła rodzenia Prenalen, Startup Weekend Kids, MotoMums, DrOmnibus, Migam.pl.

Kampania społeczna
Kampania “Sekret”, Kampania “Dałam życie - umrę z głodu”, Kampania “Lekki Tornister”, Kampania “HejtStop”, Kampania “Kochasz, powiedz STOP wariatom drogowym”.

Miejsce przyjazne dzieciom
JuraPark - Bałtowski Kompleks Turystyczny, Klubokawiarnia FIKA w Lublinie, Wrocławski Park Wodny, MAKADEMIA - Mokotowska Akademia Kultury , TULI LULI - Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

GŁOSOWANIE

Głosować możecie w bardzo prosty sposób. Wystarczy kliknąć w naszą ankietę. Kilka sekund i już będziemy wiedzieć, kto według was najbardziej zasługuję na Perłę mama:Du. Pomóżcie nam wybrać!

Każdy kto ją wypełni i dodatkowo odpowie na pytanie "Napisz kto dla Ciebie jest perłą", ma szanse wygrać zabawki dla swojego malucha. Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi i prześlemy nagrody, pod warunkiem, że nie zapomnicie wpisać swoich danych kontaktowych.


Regulamin plebiscytu i konkursu

JURY

Wsparcia w wyborze zwycięscy udzielą nam również jurorzy: znani blogerzy oraz postacie ze świata mediów, którym temat rodzicielstwa jest wyjątkowo bliski.
Paulina Holtz
Mama podwójna. Aktorka, weganka, instruktorka treningu siłowego i treningu bezpiecznego dla kobiet. Joginka. Biegaczka. Autorka książek. Cierpi na twórcze ADHD, uczy się zwalniać i patrzeć w niebo.

Małgorzata Rozenek
Mama 10-letniego Stasia i 6-letniego Tadzia. Mówi, że to jej najważniejsza rola w życiu. Ukończyła szkołę baletową, ale zamiast kariery tancerki wybrała studia prawnicze. Gospodyni programu "Perfekcyjna Pani Domu", “Piekielny hotel”, Projekt Lady”. Przez trzy edycje była jurorką w programie "Bitwa o domu", a w programie “Azja Exxpress” uczestniczką wzbudzającą największe zainteresowanie. Autorka czterech poradników dla kobiet.

Magdalena Kumorek
Aktorka związana z Teatrami Muzycznymi we Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. Szerszej publiczności znana z seriali "Hotel 52","Teraz albo nigdy","Przepis na życie", czy też filmów "Poranek kojota"i "Układ zamknięty". Prywatnie mama, do kwadratu rozkochana w życiu blisko natury.

Krystyna Kofta
Pisarka i plastyczka. Popularność i uznanie przyniosła jej wydana w 2003 roku autobiograficzna opowieść o walce z rakiem piersi – “Lewa, wspomnienie prawej”. Jej dramaty są wystawiane nie tylko w Polsce – premiera sztuki Salon profesora Mefisto odbyła się we Frankfurcie nad Odrą, a Pępowina była wystawiana w teatrze w Glasgow. Napisała wiele książek publicystycznych i poradnikowych, m. in. bestsellerowy utwór “Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę”, “Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej”, “Gdyby zamilkły kobiety”. W 2009 roku z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego odebrała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jest felietonistką czasopisma „Twój Styl”. Maluje, rysuje, fascynuje się polityką. Prowadzi w natemat.pl blog IDŹCIE Z BLOGIEM.

Paweł Zawitkowski
Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz Poradni Diagnostyki i Terapii Neurologicznej „POLEK". Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka", książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka" oraz już trzech książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?". Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Mama, dietetyczka. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Psychodietetyki SWPS. Od lat związana z warszawskim convivium Slow Food. Wyznaje zasadę, że jedzenie powinno stanowić źródło zdrowia oraz przyjemność. Dlatego ważna jest dobra jakość produktów, najlepiej sezonowych, regionalnych i naturalnych.

Aleksandra Piotrowska
Doktor psychologii. Pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich.

Agata Komorowska
Blogerka, pisarka, mama trójki cudownych dzieci. Na swoim blogu www.agatakomorowska.pl pokazuje jak cieszyć się życiem z dzieckiem niepełnosprawnym. Spowiada się z grzechów korpomatki, oswaja nas z adopcją, która jak sama twierdzi, jest jej powołaniem. Jej życie nie ogranicza się do macierzyństwa, to również kobiecość, seksualność i związki, to wiara i ciekawość. Właśnie kończy książkę o tym jak poradzić sobie z depresją, którą sama przeszła, jak odnaleźć, poznać i pokochać siebie, by życie stało się pasją.

Marta Lech
Blogerka superstyler.pl, matka, żona i kobieta pracująca w jednej osobie. Swoją energię czerpie z trzech źródeł: z nieperfekcyjnego macierzyństwa, z bycia żoną nieidealną i codziennego pisania o tym, jak w życiu jest na prawdę. Bez lukru, szczerze, prosto z mostu. Twardo stąpająca po ziemi marzycielka. Marudząca optymistka. Egoistyczna altruistka. Kobieta wielu profesji z bogatym życiem emocjonalnym.

Malwina Ferenz
Blogerka, mama trzech córek (z których dwie trafiły się hurtem).Wrocławianka, nieuleczalny korpoludek, rycząca czterdziestka. Jest z miasta, co widać, słychać i czuć (a widać zwłaszcza na Instagramie). Fanatyczna wielbicielka książek w ogóle i Pratchetta w szczególności, współautorka "Macierzyństwa bez photoshopa", czyli 4. odsłony "Macierzyństwa bez lukru". Blog "Dzieciowo mi!" prowadzi od 2009 r. Nazwana "mistrzynią ciętej frazy". Jej mottem życiowym jeszcze od czasów studiów pozostaje wiersz Leopolda Staffa pt. "Rób coś!"

Michał Będźmirowski
Doktor nauk o bezpieczeństwie w specjalności: Bezpieczeństwo Narodowe, oraz autor wielu publikacji z zakresu zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa. Twórca Projektu Modny Tata oraz książki: „Jak być fajnym tatą i nie zwariować”. Od 2010 r. wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu: Zarządzanie kryzysowe, Organizacja i zadania instytucji zarządzania kryzysowego, Zwalczanie terroryzmu, Teoria bezpieczeństwa, Systemy i instytucje bezpieczeństwa wewnętrznego, Polityka bezpieczeństwa. Od 2015 r. wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Już w listopadzie wręczymy 6 statuetek wyjątkowym osobom, odpowiedzialnym za niezwykłe działania, czy kampanie.

Liczymy na was bardzo i czekamy na głosy!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE