Plażowy trick: jak w prosty sposób usunąć piasek z nóg. Nie spodziewasz się, jakie to łatwe!

Usuwanie piasku z nóg to najmniej przyjemna część plażowania. Najgorsze jet to, że zawsze nie ma gdzie usiąść!
Usuwanie piasku z nóg to najmniej przyjemna część plażowania. Najgorsze jet to, że zawsze nie ma gdzie usiąść! Prawo autorskie: lyoshanazarebko / 123RF Zdjęcie Seryjne
Plażowanie to ulubiona część wakacyjnego odpoczynku. Wielu z utęsknieniem cały rok wyczekuje momentu, w którym to przyjeżdża się nad morze i po raz pierwszy w dane wakacje można zrzucić z nóg klapki oraz zanurzyć nogi w gorącym piasku. Każdy natomiast nie lubi chwili, kiedy to nadmorską pustynię trzeba w końcu opuścić. Wtedy bowiem przychodzi pora na poplażową gimnastykę i walkę z żywiołem - trzeba oczyścić nogi z piasku.

Niektórzy rytuał ten wolą sobie odpuścić. Jest to tak zwany styl "na twardziela" - wkładasz oblepione piaskiem stopy do klapek lub skarpetek, licząc na to, że jak noga całkiem wyschnie to "samo odpadnie". Większość jednak chce uniknąć spaceru z nieprzyjemnym masażem, zamiatania pokoju i kąpania się z zatkanym spływem pod prysznicem. Na wyjściu z plaży tworzy się więc zator. Szczęśliwcy załapią się na miejsce na drewnianej ławeczce, ale tych na nadmorskich promenadach jak kot napłakał. Pozostali stają więc na jednej nodze udając bociany i zataczając się, walczą ze "skorupą". Czasami kończy się to upadkiem z efektem domino. Zaprawieni w fachu próbują pozbyć się piasku przy użyciu chusteczek higienicznych. Najczęściej, wszyscy po 5 minutach walki w końcu sobie odpuszczają - "Dobra, jak trochę zostanie, to nic się nie stanie."

Usuwanie piasku ze stóp to takie niby nic, a jednak każdy już na samą myśl się denerwuje. Aby oszczędzić wam nerwów w wakacje, podpowiadamy jak oczyścić nogi, schodząc z plaży.

Potrzebujesz:

- puder dla dzieci
- mały ręczniczek

Jak to zrobić?

1. Posyp pudrem pokryte piaskiem nogi.
2. Delikatnie zetrzyj wszystko ręcznikiem. Wystarczy jeden ruch!


Po krzyku! Jak zwykle, geniusz tkwi w prostocie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE