Kolejna internetowa moda miesza w głowach nastolatkom. Oto #PantyChallenge - czyli pokaż na fb swoje majtki

Fot. screen z Instagrama
Fot. screen z Instagrama
Nastolatki miewają głupie pomysły. I w porządku, muszą eksperymentować, łamać zasady, tworzyć własne – w ten sposób poznają, ale i kreują świat. Po prostu czasem wymyślają świetne rzeczy a czasem niekoniecznie. Jednak głupota tego trendu przekracza wszelkie granice.

Świat oszalał
Było już wyzwanie jedzenia cynamonu, wylewania sobie kubła wody na głowę, porównywanie talii do iPhone’a (nie mogła być szersza od urządzenia – to oznaczałoby bycie grubą!). Tak, to wszystko bzdury. I nie oszukujmy się, my nie popełnialiśmy takich tylko dlatego, że gdy byliśmy nastolatkami nie było mediów społecznościowych. Ale popełnialiśmy inne. A jednak z punktu widzenia osoby dorosłej to, co wymyślają nastolatki może przyparwić o zawrót głowy.

Nowy trend to #PantyChallenge. Chodzi o zaprezentowanie w mediach społecznościowych wewnętrznej strony swoich majtek by pokazać, że nie ma na nich żadnej wydzieliny z pochwy. Po co? – słusznie zapytacie. Ano po to, by pokazać całemu światu, że pochwa autorki zdjęcia jest zdrowa.

I tu się można zastanowić: czy te dzieciaki nie mają żadnej edukacji seksualnej? I skoro internet jest wszechobecny w ich życiu, to czy nie mogą czasem użyć go do pozyskania sensownych informacji? Przecież nie jest wiedzą tajemną, że wydzielina z pochwy jest rzeczą zupełnie naturalną!
Mądre wnioski z głupiego wyzwania
Rzecz się zaczęła oczywiście od jednej dziewczyny, która zamieściła w internecie takie nagranie. Potem, jak to w sieci, kolejnych filmików i zdjęć zaczęło przybywać. Oczywiście można się złościć na bezmyślność nastolatek zarówno w kwestii postrzegania własnego ciała, jak i w kwestii braku refleksji na temat granic intymności i tego, co zdecydowanie nie powinno trafić do internetu. Ale można też potraktować sprawę jako ważną informację odnośnie tego, jak wychowywać własne dzieci.
Jeśli my, rodzice nie wytłumaczymy dzieciakom jak działa ludzki organizm, jak jest zbudowany, do czego poszczególne części ciała (także intymne) służą, to prędzej czy później zrobi to ktoś inny, np. kolejni twórcy równie idiotycznych internetowych wyzwań.


Przy okazji nie można też nie dostrzec dobrej strony internetu. Obok kolejnych zdjęć publikowanych w ramach „wyzwania” pojawiło się sporo głosów krytykujących je i mówiących młodym dziewczynom, że jeśli ich bielizna po całym dniu użytkowania nie jest czysta, to wszystko jest z nimi w jak najlepszym porządku. Hej, dziewczęta! Macie ciała, które mają swój zapach, wydzieliny, niedoskonałości – taka ich natura. Dbajcie o siebie, byście były zdrowe i silne, a nie po to, by sprostać głupim wyzwaniom!

@boobiecar takes the #pantychallenge #TheMikeCaltaShow

A photo posted by TheMikeCaltaShow (@themikecaltashow) on

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE