Ludzie, co z wami nie tak?! 2-letnia dziewczynka sama w aucie a jej mama w centrum handlowym!

Prawo autorskie: nickolya / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: nickolya / 123RF Zdjęcie Seryjne
Auto było zaparkowane naprzeciwko centrum handlowego w Rybniku. Pewien przechodzień zauważył, że w środku jest malutka, niespełna dwuletnia dziewczynka. Natychmiast poinformował policję, zwłaszcza, że nie reagowała ona na próby kontaktu, rozmowy, wołania. Była zapięta w foteliku, drzwi były zamknięte. Na szczęście okno samochodu było lekko uchylone, dzięki czemu policjantom udało się otworzyć drzwi i wyciągnąć dziecko z auta. Niedługo później pojawiła się matka - wróciła z zakupów. Policjanci ustalili, że nie było jej… 1,5 godziny!

Na miejsce przyjechało pogotowie i stwierdzono, że dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo. Ale co z tego? Jak informuje tvn24.pl matka dziecka nie została jeszcze przesłuchana, a powinno być od razu. Chociaż… co za różnica. Czy istnieje jakikolwiek powód, wytłumaczenie, które mogłoby usprawiedliwiać jej zachowanie?
Dwuletnia dziewczynka zapewne zasnęła w aucie, więc matka idzie na półtorej godziny na zakupy? Nie mieści mi się to w głowie. Do tego, mamy przecież ciepłe, słoneczne lato, naprawdę tak trudno się domyślić jaka temperatura może być w aucie po kilku-kilkunastu minutach na parkingu bez zadaszenia? Dlaczego niektórzy rodzice nie mają za grosz wyobraźni?

Rybnik. To tam wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. 3-letnia dziewczynka zmarła od upału. Ojciec zostawił ją w aucie, na parkingu pod swoją pracą.
Jak widać, nie wszyscy mieszkańcy tego miasta wyciągnęli z tego lekcję. Nie każdy potrafi uczyć się na cudzych błędach, nawet tych najbardziej dramatycznych.

Tvn24.pl informuje, że na razie zabezpieczono materiały z monitoringu i został powiadomiony sąd rodzinny. Poza tym policjanci z Rybnika chwalą postawę mieszkańca, który w porę zareagował. Oby więcej takich osób spotykały dzieci nieodpowiedzialnych, nie, po prostu głupich rodziców.Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE