Uważajcie na zjeżdżalnie. Naprawdę niewiele potrzeba, by wydarzyła się tragedia

Fot. screen z Facebooka
Fot. screen z Facebooka
W taką pogodę jak teraz na placach zabaw są tłumy. Dzieciaki biegają między karuzelą, huśtawką i piaskownicą. I ustawiają się w kolejce, by zjechać ze zjeżdżalni. Niektóre obiekty oferują plastikowe ślizgawki, inne nie zostały jeszcze wymienione na te spełniające unijne wymogi i maluchy wciąż zjeżdżają po tych blaszanych. Okazuje się, że mogą być one bardzo niebezpieczne.

I nie jest to związane z materiał z którego są wykonane, choć rzeczywiście ryzyko obtarć jest nieco większe niż w przypadku tych plastikowych. Chodzi tu o ich konstrukcję A konkretnie tych zabudowanych, wyglądających jak tunel.
Amy Smith wybrała się z córką na plac zabaw, aby dziewczynka mogła poszaleć, a mama mogła odpocząć. Jak podkreśla kobieta, zawsze lubiły ten sposób spędzania wolnego czasu. Ulubioną atrakcją małej Demi-Mai była zjeżdżalnia-tunel. Tym razem jednak dziewczynka bardzo długo z niego nie wchodziła. Aż w końcu pojawiła się zapłakana. Okazało się, że ma zakrwawioną i pokaleczoną pupę.
Amy zauważyła, że w zjeżdżalni było rozbite szkło. Jak się później okazało, w sąsiedztwie miały miejsca podobne incydenty. Policja odnotowała, że w innych zjeżdżalniach również znaleziono szkło. Amy zamieściła zdjęcia córki po wypadku w sieci, aby ostrzec inne matki.

I my dołączamy się do tego apelu. Zwracajcie uwagę na to czym bawią się dzieci. Niestety wszędzie są złośliwi ludzie i wandale, którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania. I tego, że własną bezmyślnością mogą wyrządzić krzywdę na przykład dziecku.

Źródło: heftig.de
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE