Szybciej niż spóźniająca się miesiączka i test ciążowy. 7 sygnałów świadczących o tym, że będziesz mamą

Prawo autorskie: subbotina / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: subbotina / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czekasz na dwie kreski na teście ciążowym? A może się ich obawiasz? Niezależnie od tego, aby test zadziałał musi upłynąć trochę czasu od zapłodnienia. Istnieje jednak masa sygnałów, które wysyła ci organizm. Sygnałów, które świadczyć mogą o tym, że wkrótce zostaniesz mamą. Wystarczy wsłuchać się we własne ciało…


Brak miesiączki
Już 8-10 dni po zapłodnieniu, czyli jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki, mogłabyś sprawdzić, czy jesteś w ciąży. Pozawalają na to nowoczesne testy ciążowe, które są bardzo czułe i dają wiarygodny wynik. Oczywiście jeśli test wypadnie pozytywnie, trzeba go jeszcze potwierdzić u ginekologa. On zapewne zaleci badanie krwi w celu oznaczenia poziomu beta HCG. Tak czy siak zanik miesiączki jest naturalnym skutkiem zapłodnienia.


Ból głowy
I bardzo często towarzyszące mu mdłości. Zazwyczaj pojawiają się około 3 tygodnia po poczęciu ze względu na zwiększenie poziomu progesteronu i estrogenu. Najczęściej mijają po upływie pierwszego trymestru ciąży, choć nie jest to regułą. Są kobiety, które na migreny i mdłości skarżą się przez całe 9 miesięcy.


Częste wizyty w toalecie
Częstsze oddawanie moczu to właściwie przypadłość trwająca przez całą ciążę. Skąd się bierze? Macica naciska na pęcherz pozostawiając niewielką przestrzeń do moczu, dlatego też możesz zauważyć, że zdecydowanie częściej niż zazwyczaj chodzisz do toalety siusiając jednocześnie o wiele mniej. Spokojnie, to czasowe.


Wrażliwość na zapachy
I na smaki również. Właściwie rzec by można o nadwrażliwości wszystkich zmysłów. Nawet znajome zapachy, nagle mogą powodować mdłości, zawroty i ogólną niechęć. Szczególnie drażliwe zazwyczaj okazują się mocne, słodkie i intensywne wonie. Dlatego wiele pań rezygnuje z makijażu i perfum.

Zaparcia
Wiele kobiet cierpi na tę przypadłość. Spowodowana jest ona podwyższonym poziomem progesteronu w czasie ciąży może powodować zaparcia. Hormon ten sprawia, że spowalnia metabolizm. Pij dużo wody, aby złagodzić ten problem, postaw na ćwiczenia i spożywaj pokarmy bogate w błonnik.
Zmiany nastroju
Tym razem są zupełnie usprawiedliwione. W praktyce podobne do tych, które spotykają nas przed miesiączką. Burza hormonów sprawia, że oprócz wahań nastroju może pojawić się także chęć do przebywania w samotności, a często nawet podświadome odpychanie partnera.

Zmiana piersi
Bolesność piersi, ich drażliwość albo sam fakt, że urosły spowodowany jest zmianą poziomu hormonów. To sprawia również, że piersi mogą pęcznieć lub stać się bolesne podczas pierwszego lub drugiego tygodnia ciąży. Możesz poczuć, że są bardziej delikatne i cięższe wokół sutków, a otoczka może ciemnieć.

Źródło: Cosmopolitan

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...