"Szczepcie swoje dzieci. Zdjęcia chyba dokładnie wam pokazują dlaczego" - apeluje mama chorego chłopca

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka
Kayley Burke, mama dwójki uroczych maluchów, przechodzi teraz przez niezwykle trudny okres w swoim życiu. Jest przerażona i wstrząśnięta. Cierpią jej dzieci i również ona, bo także zachorowała. Dlatego zdecydowała się opisać swoją sytuację na facebooku, ku przestrodze.
Kayley Burke
wpis z facebooka

"Nasz biedny, malutki chłopczyk, był za mały by dostać szczepionkę i złapał ospę. To już prawie tydzień, odkąd się pojawiła... Dziś został przyjęty do szpitala z zakażeniem wtórnym. Kaliah [starsza córka] i ja również mamy ospę, ona na szczęście ma tylko kilka plam i pęcherzy i dobrze się trzyma..."

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób dorosłych, u których dużo częściej dochodzi do poważnych powikłań: zapalenia opon mózgowych, wątroby, stawów, nerek lub mięśnia sercowego. Organizm dorosłego człowieku w trakcie i tuż po przejściu tego wirusa, jest bardzo osłabiony. System odpornościowy nie działa, przez co jest bardziej podatny na złapanie też innych chorób.
Kayley Burke
wpis z facebooka

"Ospa u dorosłych jest straszna i bardzo bolesna. Wolałabym jeszcze raz przechodzić przez trudy porodu bez znieczulenia, niż to.... Dają mi tylko jakieś leki, które mają pomóc na objawy choroby."

Szacuje się, że w krajach uprzemysłowionych zapada na ospę wietrzną aż 95 proc. osób przed 25 rokiem życia. Wirus przenoszony jest drogą kropelkową, a także przez wiatr na odległość kilkudziesięciu metrów.
poradnikzdrowie.pl

"Według danych Państwowego Zakładu Higieny w Polsce ospę przechodzi każdego roku niemal 150 tysięcy osób – czyli rocznie choruje jedno miasto wielkości Radomia! (...) Warto zaszczepić dziecko, zanim pójdzie do szkoły czy przedszkola, gdzie najłatwiej o zakażenie. Mimo że choroba może dotknąć nas w każdym wieku, to w 9 na 10 przypadków atakuje dzieci przed 10 rokiem życia, szczególnie przedszkolaki i dzieci z klas nauczania początkowego. (...) U 5-6 proc. chorych na ospę wietrzną występuje ciężki przebieg choroby i powikłania wymagające bezwzględnego leżenia w szpitalu. Niektóre z powikłań zagrażają zdrowiu i życiu dziecka."

Jaka jest konkluzja? Mama ciężko chorego chłopca apeluje...
Kayley Burke
wpis z facebooka

"Jeśli nie szczepicie swoich dzieci przeciwko ospie to jesteście skończonymi idiotami! Pomyślcie o tym, jak wielkie ryzyko nakładacie na inne, bezbronne dzieci, które są zbyt małe na otrzymanie szczepionki, albo które z jakiś innych powodów aktualnie nie mogą zostać zaszczepione!"

Szczepionka przeciwko ospie jest obowiązkowo stosowana w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Unii Europejskiej. W Polsce należy do grupy tzw. szczepień zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nie lekceważmy ospy. Możemy uchronić przed nią dziecko. Na stronie www.ospawietrzna.pl dowiemy się o możliwych powikłaniach, o tym, co mówią lekarze, mamy, a także poznamy fakty i mity na temat ospy.


Źródło:poradnikzdrowie.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE