Noc bez pieluszki? To możliwe! 6 sprawdzonych sposobów na oduczenie dziecka sikania w pampersa

Prawo autorskie: lianna2013 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: lianna2013 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Odzwyczajanie od pieluchy jest sporym wyzwaniem dla rodziców i malucha. A jak poradzić sobie z tym, by dziecko miało sucho także w nocy? Oto kilka sztuczek, które pomogą wam i waszemu dziecku spokojnie przespać niejedną noc.

1. Podkłady na prześcieradło
Kiedy maluchowi zdarzy się nocny wypadek wystarczy zmienić nieprzemakalny podkład bez konieczności prania prześcieradła. Uniknięcie prania czasem nawet kilku zabrudzonych prześcieradeł to naprawdę spore ułatwienie.

2. Nocna wizyta w łazience
„Obudźcie dziecko i zabierzcie do łazienki na siusiu zanim sami położycie się spać. Jeśli kładziecie się do łóżka później niż ono, to może pomóc. Mój syn każdego wieczoru prosi mnie, bym tak robiła, to jest łatwe i komfortowe. Czasem próbuje nawet sam się obudzić by iść do łazienki. Dzięki temu moje dziecko czuje się pewnie i wie, że ma wszystko pod kontrolą.” – radzi pewna doświadczona mama. „Przez dwa tygodnie ustawiaj budzik na północ lub pierwszą w nocy, budź dziecko i prowadź do łazienki na siusiu. To działa” – dodaje inna.


3. Zakładaj dziecku bieliznę zamiast pieluchomajtek
Po prostu przestałam zakładać córce na noc pieluchomajtki. Na początku zdarzyło się kilka wypadków, ale to nie trwało długo” – radzi pewna mama. Inna całkowicie się z nią zgadza: „Ja też nie używałam pieluchomajtek. Dzieci czują się w nich zupełnie jakby nosiły pieluszkę. Zauważyłam natomiast, że gdy mój syn nosi zwyczajną bieliznę, nie pozwala sobie na siusianie – to byłoby dla niego zbyt niekomfortowe”.
4. Wieczorami ograniczaj ilość wypijanych przez dziecko płynów
„Nie dawaj dziecku pić co najmniej przez godzinę przed porą spania.”, „Moje dzieci nie piją przez godzinę – półtorej przed położeniem się do łóżek” – radzą kolejne mamy.

5. Przed snem – nocnik
Warto wyrobić w dziecku nawyk siadania na nocniczku bezpośrednio przed położeniem się do łózka. To łatwe i skuteczne.

6. Nie obawiaj się używania pieluch i pieluchomajtek
Rezygnacja z pieluchomajtek pomaga wielu dzieciom, co jednak, jeśli twój maluch nie jest na to jeszcze gotowy? Albo dziecko lubi wieczorem dużo pić? Spokojnie, na wszystko przyjdzie czas. Jeśli na razie dziecko potrzebuje jeszcze nocnej pieluchy – niech tak będzie. Gdy przez miesiąc nie zdarzy mu się zmoczyć pieluszki, możesz spróbować z niej zrezygnować.


Źródło: Popsugar.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE