„Na czytanie przyjdzie czas, nauczcie dzieci okazywania wdzięczności”. Nauczyciel poucza rodziców, jak wychowywać dzieci

Prawo autorskie: flynt / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: flynt / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jonas Harrysson wykonuje zawód nauczyciela już od 16 lat. To oczywiście dało mu możliwość zaobserwowania, jak na przestrzeni czasu zmieniają się dzieciaki. A ponieważ nie wszystko, co zauważył mu się podoba, swoją wiedzą postanowił podzielić się z rodzicami.

Post nauczyciela Jonasa Harryssona zyskał aż 14 tysięcy polubieni i 16 tysięcy udostępnień. Czyżby trafił w sedno? Wygląda na to, że jego wpis nie jest pozbawiony mocnych argumentów. Co takiego napisał? Według niego dzieci stają się coraz gorsze. I klarownie wyjaśnił dlaczego.
Jonas Harrysson na Facebooku
Nauczyciel

Po pierwsze: według rodziców dla dzieci nie ma nic gorszego niż nuda! One nieustannie muszą być czymś zajęte. Przestańcie proszę je psuć i nieustannie być do ich dyspozycji. Nie ma niczego złego w tym, że czasem się troche ponudzą.

Po drugie: Spotkałem już wielu rodziców, których rozpierała duma w związku z tym, że ich dzieci potrafią czytać i liczyć jeszcze zanim pójdą do przedszkola. Cóż, przykro mi wam to mówić, ale czas na naukę czytania i liczenia jeszcze dla nich nadejdzie. Póki co nauczcie je, jak się bawić, jak zawierać przyjaźnie, jak dzielić się z innymi.

Po trzecie: Wiele dzieciaków miewa trudności z okazaniem wdzięczności, zarówno wobec innych dzieci, jak i dorosłych. Czy mogę dostać więcej?bardzo często słyszę to pytanie. A dla nas tylko tyle?pada w odpowiedzi. A gdzie podziało się słowa PROSZĘ i DZIĘKUJĘ? Sam jeszcze nie mam dzieci. Jeśli w przyszłości zostanę ojcem, zamierzam nauczyć moje dzieci jak się bawić, jak być dobrym przyjacielem, jak okazać innym wdzięczność i jak trochę się od czasu do czasu ponudzić. A kiedy już będą to wszystko umiały, zabierzemy się za czytanie i liczenie.

Czyżby Jonas Harrysson odnalazł prostą i genialną receptę na idealne wychowanie? A może łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić? Oszałamiająca liczba udostępnień wskazuje, że wpis przypadł wielu rodzicom do gustu. Może w takim razie coś w tym jest?


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE