Bo żyje się tylko raz! 15 pytań, które musisz sobie zadać, by odnaleźć szczęście

Prawo autorskie: maximkostenko / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: maximkostenko / 123RF Zdjęcie Seryjne
Moje życie jest takie, jak być powinno, czy też powinnam coś w nim zmienić? To wbrew pozorom trudne pytanie. Przecież nigdy nie jest idealnie… Co zatem powinniśmy akceptować, a co warto zmienić? Zadanie sobie tych pytań może pomóc odnaleźć drogę do prawdziwego szczęścia.

Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu. Każdemu z nas może przydarzyć się wiele złych rzeczy, którym nie jesteśmy w stanie zapobiec. Ale na szczęście na wiele rzeczy możemy też mieć wpływ i warto z tego korzystać. I co więcej, według Floriana von Langenscheidta, autora książki „Odnajdź swoje szczęście. To, co w życiu najważniejsze” w każdej życiowej sytuacji możemy poczuć się szczęśliwi. Bo chociaż scenariuszy na życie może być miliony, wszystkie je łączy jedno: chodzi o to, by w ostatnich dniachmóc sobie powiedzieć, że to było wspaniałe, szczęśliwe życie. A ile osób na łożu śmierci żałuje, że za rzadko przestrzegało przyjętych w społeczeństwie reguł? Za rzadko robiło to, czego oczekują od nich inni ludzie? Przecież masz uszczęśliwić przede wszystkim siebie, nie innych.
Dlatego zamiast podążać za wiecznie młodym wyglądem, szczupłą sylwetką, odpowiednim mężem, wszystkim, co najlepsze dla twoich dzieci, warto zadać sobie pytanie: Czego właściwie ja chcę? Co zrobić, by odnaleźć MOJE szczęście? Jeśli jesteście gotowi na rozpoczęcie poszukiwań, bardzo przydadzą się wam te pytania pomocnicze:

1. Załóżmy, że masz możliwość kupienia sobie za symboliczną złotówkę każdego talentu, jaki tylko istnieje na świecie. Na co być się zdecydowała? I jaki pożytek byś zrobiła z nowej umiejętności?

2. Potrzebujesz rady jak postąpić? Wyobraź sobie, że jesteś swoją najlepszą przyjaciółką, taką, którą cenisz za mądrość życiową i darzysz ogromnym zaufaniem. Jakiej rady byś sobie udzieliła?

3. Od kogo (spośród twoich znajomych, osób publicznych, żyjących i nieżyjących) chciałabyś się uczyć tego, jakim być człowiekiem?

4. Jakie spełniasz w życiu role w swojej rodzinie, w pracy, w gronie towarzyskim, w internecie?

5. Które momenty mojej przeszłości chciałabyś bezpowrotnie wymazać? Czym chciałabyś je zastąpić?

6. Gdy obcy ludzie patrzą na to jak wygląda twoje życie: które elementy mogą im się podobać? Które by skrytykowali?

7. Czy czerpiesz z życia pełnymi garściami czy poprzestajesz na minimum?

Może zainteresować cię także: Nie o trudach, a o CUDACH macierzyństwa


8. W jakich sytuacjach zachowujesz się zbyt poważnie? W jakich zbyt beztrosko?

9. Czy poświęcasz swojemu szczęściu wystarczająco dużo uwagi? Czy w ogóle dajesz sobie szansę na to, by być szczęśliwą?

10. Czego nauczyłaś się od swoich rodziców? Za co jesteś im wdzięczna?

11. Ile bliskości potrzebujesz w związkach z innymi ludźmi? Czy istnieje taki stopień bliskości, który wpływa na ciebie destrukcyjnie?

12. Gdy wszyscy ludzie, których lubisz, mieli nagle przestać istnieć, z kim chciałabyś zdążyć jeszcze choć przez chwilę porozmawiać? Co powiedziałabyś tym osobom?

13. Załóżmy, że zasady, jakimi kierujesz się w życiu są zasadami obowiązującymi w całym państwie. Kto chciałby w nim mieszkać? A kto natychmiast udałby się na emigrację?

14. Spróbuj oszacować w procentach: ile twojej uwagi i życiowej energii poświęcasz przeszłości, ile teraźniejszości, ile przeszłości?

15. Ile twoich życiowych celów już zrealizowałaś? Ile z nich pozostaje jeszcze w sferze planowania?

Źródło: gofeminin.de
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE