Mała rzecz, a cieszy i wzmacnia związek! Sprawdź, czy pamiętasz o tych 8 drobnych gestach miłości

Podobno liczą się gesty, a nie słowa. A raczej nie podobno, ale na pewno! Możesz mówić swojemu partnerowi, że go kochasz, uwielbiasz i nigdy nie opuścisz, ale jeśli nie pokażesz mu tego swoim zachowaniem i nie wyrazisz swoich uczuć pozawerbalnie, to może czuć się oszukiwany. Nie planuj od razu wielkich gestów rodem z hollywoodzkich komedii romantycznych, od spektakularnych czynów ważniejsze są bowiem codzienne drobnostki. W myśl zasady "mała rzecz a cieszy" przedstawiamy kilka rzeczy, które sprawią, że twój partner poczuje się ważny, kochany i doceniony.

1. Poranna kawa
Niby nic wielkiego, ot taki standard, ale właśnie o takich zwykłych i codziennych gestach najczęściej zapominamy. Gdy budzi cię zapach świeżo zaparzonej kawy (ideał - podanej do łóżka) od razu jesienny poranek wydaje się piękniejszy. Twój partner wstał wcześniej, pamiętał, jaka kawę najbardziej lubisz i w dodatku sam z siebie chciał sprawić ci przyjemność - czy można prosić o więcej?

2. Zatankowany samochód
Nic tak nie psuje humoru, jak pusty bak w samochodzie z samego rana. Jeśli współdzielicie samochód lub pożyczasz go od swojej drugiej połowy, to upewnij się, że nie spóźni się do pracy z powodu wizyty na stacji benzynowej. A jeśli chcesz dodatkowo zapunktować zostaw w aucie…


3. … miły liścik
Z wyznaniem miłości, żartobliwym tekstem lub zwyczajnie, z życzeniami miłego dnia - taka notatka zostawiona w kuchni, łazience lub samochodzie z pewnością wywoła uśmiech na twarzy partnera.

4. Ulubiona przekąska przywieziona niespodziewanie
Zestaw sushi, bo "akurat przejeżdżałem obok", ulubione ciastka "bo przez telefon brzmiałaś smutno", czy nawet kilogram truskawek "bo wiem, że lubisz, a te wyglądały tak ładnie". Te drobne prezenty mówią wyraźnie - znam cię, wiem, co lubisz, myślę o tobie nawet, gdy nie jesteśmy razem.

5. Przykrycie kocem, gdy partner zaśnie przed telewizorem lub z książką na kanapie
Prosty gest, który wyraża naszą troskę o partnera i empatię - nie chcemy przecież żeby zmarzł i dbamy o jego dobre samopoczucie. Nic wielkiego, ale od razu czujemy się zaopiekowani i jakoś tak milej robi się na sercu…

6. Kolacja - niespodzianka
Gdy partner wraca zmęczony po całym dniu pracy, z pewnością doceni taki gest nawet podwójnie. Poza tym pamiętaj, co mówiła babcia - przez żołądek do serca! Byle to nie było tak, że stół pięknie nakryty, świece zapalone, ona pyta "co na kolację" a on odpowiada "no nie wiem, co tam szybko zrobisz".

7. Motywujący sms przed ważnym spotkaniem
Nie trzeba wyszukanych cytatów albo filozoficznych rozważań - wystarczy zwykłe "Wierzę w Ciebie, dasz radę!" albo "Jesteś najlepszy" by nasz partner poczuł się pewniejszy siebie i kochany.

8. Podwózka do/ z pracy w mroźny dzień
Lato się już skończyło i niestety - jeśli nie jesteś zmotoryzowany, to musisz przygotować się na marznięcie na przystankach lub moknięcie podczas spaceru do pracy. No, chyba że twój partner wykaże się troską i niczym superbohater uratuje cię od czyhającego przeziębienia i zmarzniętych dłoni - czy można go za to nie kochać jeszcze bardziej?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE