Powrót z urlopu bez kłopotu. 8 porad dla wracających do pracy po wakacjach

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/nogi-okno-samoch%C3%B3d-dirt-road-434918/]Greyerbaby[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Greyerbaby / CC0 Public Domain
Wakacyjny wypoczynek to coś, na co czeka każdy pracujący na etacie. Planujemy, organizujemy i odliczamy dni do wymarzonego urlopu i chwili, w której powiemy szefowi "do zobaczenia za dwa tygodnie". Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy i nasze letnie wojaże mijają wręcz błyskawicznie.

Dla niektórych powrót na łono obowiązków zawodowych może zakończyć się chandrą, a nawet lekką depresją. Na szczęście jest kilka sposobów by złagodzić lub całkowicie uniknąć powakacyjnej niechęci do pracy i pourlopowego przygnębienia.

1. Przed urlopem nie zostawiaj bałaganu i nieuporządkowanych spraw

Łatwiej będzie Ci wrócić do obowiązków, jeśli przed wyjazdem zadbasz o ich uporządkowanie. Upewnij się, że wszystkie ważne papiery zostały wysłane w terminie, nie umówiłeś żadnego spotkania podczas Twojej nieobecności, a w razie potrzeby szef bez problemu znajdzie potrzebne mu dokumenty.

2. Na urlopie nie myśl o pracy i zrelaksuj się

Jeśli naprawdę chcesz wypocząć, to na czas urlopu musisz zapomnieć o pracy, szefie, kolegach z biura, czy czekających Cię po wakacjach obowiązkach. Nie sprawdzaj służbowego maila, nie wydzwaniaj do koleżanki z pracy, nie rujnuj urlopu sobie i swojej rodzinie ciągłym myśleniem o tym, co miałeś zrobić lub zrobić po powrocie będziesz musiał. Zrelaksuj się i skup na opaleniźnie, swoich bliskich i dobrej zabawie.

3. Daj sobie jeden dzień na ogarnięcie rzeczywistości

Jeśli wrócisz z wakacji w środku nocy, a punkt siódma masz się stawić w pracy, to nie dziw się, że przez cały dzień będziesz rozdrażniony, nerwowy i nic nie pójdzie tak, jak byś chciał. Lepiej jest wrócić dzień wcześniej, dać sobie czas na rozpakowanie, przygotowanie się do pracy i relaks po podróży w domowym zaciszu.

4. Nie rzucaj się od razu na milion projektów

I nie staraj się wyrobić 200% normy w pierwszym dniu po urlopie. Po pierwsze, nikt nie oczekuje, że będziesz teraz pracować za trzech, a po drugie szybko wypalisz się i stracisz całą energię zdobytą na urlopie.

5. Wstaw wakacyjne zdjęcie na tapetę

Jeżeli w pracy korzystasz z osobistego komputera, to wakacyjna fotka na pulpicie będzie świetnym przypomnieniem dla czego i kogo tak pracujesz. Patrząc na piękny krajobraz i uśmiechnięte twarze urlopowiczów, z pewnością poprawi Ci się humor i zyskasz zastrzyk pozytywnej energii.

6. Urządź wieczór wspomnień

Przygotuj kolację złożoną z dań, którymi zajadaliście się w lokalnej restauracji, otwórz wino przywiezione z Włoch, zjedz pierniki kupione w Toruniu. Urządź pokaz zdjęć i wspominaj - ale na wesoło! Niech będzie pozytywnie, zabawnie i sympatycznie. Tylko nie przesadź - trzy tysiące zdjęć i lawina opowieści może zmęczyć nawet najlepszego słuchacza.

7. Korzystaj z letniej pogody po pracy

Może i Twój urlop się skończył, ale dobra pogoda trwa, a słońce nadal przyjemnie grzeje, więc po pracy nie siadaj przed telewizorem, rusz się! Korzystaj z wciąż długich dni i łaskawej aury, bądź aktywny, łap witaminę D z promieni słonecznych. Dobra energia przyda Ci się, gdy przyjdzie jesienna plucha i długie zimowe wieczory, a aktywność fizyczna to najlepszy sposób na jej zdobycie.

8. Ustal kolejny wakacyjny cel

Może chcesz pojechać w to samo miejsce, a może masz chrapkę na coś nowego i bardziej egzotycznego? Zaplanuj jakąś szałową destynację na kolejny urlop, ustal wakacyjny cel dla Twojej rodziny lub paczki przyjaciół i pracuj tak, by udało Ci się go zrealizować. Dobra motywacja to łatwiejsza mobilizacja i klucz do sukcesu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE