Tą historią żyła cała Polska. Mimo zebrania kwoty potrzebnej na leczenie, chłopiec zmarł

Fot. Screen z Youtube / [url=https://www.youtube.com/watch?v=noW6kuDYbz4]Xan Games[/url]
Fot. Screen z Youtube / Xan Games
W środę rano zmarł Wojtek, chłopiec, który cierpiał na ciężką chorobę układu oddechowego. Po emisji programu, który opowiadał o jego historii i możliwościach leczenia tej rzadkiej choroby płuc, wszyscy ruszyli na pomoc.

Wojtek był bardzo chory. Jego płuca nie były w stanie funkcjonować poprawnie i wymagały przeszczepu. Niestety możliwości leczenia tego schorzenia w Polsce nie było. Dlatego jedynym rozwiązaniem był wyjazd do Wiednia, gdzie tamtejsi lekarze mogli chłopcu pomóc. Wyjazd i leczenie wiązały się z dużymi kosztami, na które rodzina Wojtka nie mogła sobie pozwolić.

Tą historią żyła cała Polska
Po emisji programu o Wojtku, szybko udało się zorganizować potrzebną kwotę i kupić przenośne urządzenie do oddychania. Pod koniec lipca Wojtek był już w Wiedniu na pierwszych konsultacjach, ponieważ dzięki widzom TVP udało się zebrać aż 120 tysięcy złotych. Jego choroba, czyli mnogie przetoki tętniczo-żylne naczyń płucnych, jest wyjątkowo rzadka i wymaga radykalnego leczenia, czyli przeszczepu płuc.

Niestety lekarze po wstępnych badaniach stwierdzili, że stan chłopca jest zbyt ciężki i nie pozwala na przeprowadzenie tak trudnej i czasochłonnej operacji. Wojtka nie udało się uratować, zmarł w środę rano.

Źródło: regionalna.tvp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE