Dziewczynka wykazała się odwagą pomagając choremu mężczyźnie. Dorośli nie zareagowali

[url=http://pixabay.com/pl/autobusem-transportu-ludzie-690508/]Pixabay[/url] / [url=http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url] Pomogła dziewczynka, dorośli wysiadali z autobusu.
Pixabay / CC O Pomogła dziewczynka, dorośli wysiadali z autobusu.
Do zdarzenia doszło w Lubinie, gdzie jadąca autobusem miejskim do szkoły, czternastoletnia Weronika nie zawahała się udzielając pomocy obcemu mężczyźnie.

Weronika
uczennica drugiej klasy gimnazjum

Siedziałam z tyłu, gdy nagle z przodu coś się stało. Zasłabł jakiś mężczyzna. Ludzie zaczęli krzyczeć: „O Boże, co się dzieje” i do kierowcy, żeby zatrzymał autobus i wezwał karetkę. Czytaj więcej

Dziewczyna zauważyła, że do mężczyzny, który osunął się na podłogę, uderzając się w głowę, nikt nie podchodzi. Ludzie się odsuwali i wychodzili z autobusu. Jak się okazało dorośli zupełnie nie wiedzieli, jak się zachować, pokazała im to Weronika, która podbiegała do mężczyzny. Okazało się, że ma on atak padaczki. Dziewczyna przytrzymała mu głowę i szczękę. Do przyjazdu karetki została przy nieznajomym sprawdzając mu puls i oddech.


I być może nikt nigdy nie dowiedziałby się o tej historii, gdyby nie jedna z pasażerek miejskiego autobusu, świadek całej sytuacji, która postanowiła nagłośnić to, co się wydarzyło.
Justyna
mieszkanka Lubina, świadek zdarzenia

Dziewczyna była naprawdę rewelacyjna. Wiedziała, co robić. Po wszystkim spytałam ją, czy się nie bała. Odpowiedziała, że nie i że chciałaby w przyszłości studiować medycynę. Czytaj więcej


Okazało się również, że Weronika nie pierwszy raz udzieliła pierwszej pomocy potrzebującej osobie, od szóstego roku życia chce zostać lekarzem. Obecnie mówi, że endokrynologiem lub ratownikiem medycznym, interesują ją zagadnienia związane z medycyną i już teraz poszerza swoja wiedzę w tym zakresie.

Czternastolatce należą się słowa uznania, zwłaszcza, że ona jako jedyna odważyła się pomóc choremu mężczyźnie i wiedziała, w jaki sposób to zrobić. Brawo Weronika!

Źródło: lubin.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE