ARTWEAR - nowość na rynku dziecięcych ubrań. Jak połączyć wygodę, praktyczność i piękny design?

Materiały prasowe
Kolory, którymi otaczamy dziecko mają ogromne znaczenie dla jego rozwoju. Największe w pierwszych miesiącach życia, gdy oczy przystosowują się do otoczenia i nie widzą jeszcze wyraźnie kształtów.

Początkowo ważną rolę odgrywają kontrasty, biel i czerń. Z czasem dzieci zaczynają dostrzegać pozostałe barwy. A z wiekiem znaczenie kolorów rośnie, możemy to zauważyć obserwując po jakie odcienie sięga dziecko, jakie ma ulubione kredki, farby lub ubrania.

Po pierwsze kolor
Jasne i naturalne barwy, kojarzą się ze skórą rodzica, więc dla dziecka oznaczają poczucie bezpieczeństwa. Dlatego pidżamy i pościel powinny być stonowane. Jednak zupełnie inaczej jest w ciągu dnia, wtedy kolory mają za zadanie stymulować dziecko. Jedną z firm oferujących takie produkty jest Gocha Kocha - ubranka wrocławskiej marki.

Gosię Litorowicz i Gosię Potoczną połączyło nie tylko imię, ale też pasja do dzieci i projektowania, z których narodziła się „Gocha Kocha”.

To niezależna marka modowa dla najmłodszych klientów.
Gosia Litorowicz
Współtwórczyni marki Gocha Kocha

Dzieci lubią intensywne, energetyczne barwy i chcemy zachęcić rodziców, by ubierali je właśnie w ten sposób. Wielu z nich z automatu sięga po pastelowe ubranka i ulega stereotypom, które każą ubierać dziewczynki w róż, a chłopców w błękit – nic bardziej mylnego. Wszystkie dzieci potrzebują różnorodnych bodźców, a niesztampowe stosowanie barw to jeden z etapów rozwoju ich wrażliwości.

Po drugie wygoda i praktyczność
Gdy decydujemy o kolorze pokoju i zabawek, to myślimy głównie pod katem estetycznym. Jeśli chodzi o ubrania, to jednak poza ciekawym desinem, muszą one być po prostu praktyczne. Co to oznacza? Muszą przetrwać częste prania, w wysokich temperaturach, co nie sprzyja trwałości koloru. Muszą zmierzyć się z trudnymi plamami i ich wywabianiem, które może niszczyć i trwale uszkadzać materiał i jego barwę.

Dziecięce ubrania powinny być bawełniane, aby skóra dziecka mogła oddychać.
Gosia Litorowicz

Dziecięce ubranka powinny być wykonane z czystej bawełny, ponieważ ten materiał najlepiej znosi pranie i wysokie temperatury, niezależnie od koloru. Nasze body i koszulki powstają na bazie certyfikowanej, 100% bawełny, więc rodzice mogą być pewni, że inwestują nie tylko w trwałe, ale też bezpieczne ubranka, które nie podrażnią młodej skóry.

Po trzecie rozsądek
Pamiętajmy jednak, że wciąż obowiązuje nas zasada “co za dużo to niezdrowo”. Musimy uważać, żeby nie przestymulować dziecka ilością kolorów i nasyceniem barw. To może prowadzić do rozdrażnienia i niepokoju, problemów ze skupienie i koncentracją. Dlatego uważnie dobierajmy ubrania i zabawki.

Marka "Gocha Kocha" tworzy body i koszulki dla łobuzów, szelm i gagatków w wieku 0-4 lat. Właścicielki opowiadają o swojej pracy z pasją - uwielbiamy intensywne kolory i chcemy uczyć dzieci otwartości oraz wrażliwości na piękno, dlatego wprowadzamy modę na nowy styl: ARTWEAR, łączący sztukę z życiem codziennym.

Nasza pierwsza kolekcja „Łobuziaki” jest zainspirowana nieco zapomnianymi, pięknymi polskimi słowami. Ubranka są uszyte ze 100% bawełny, mają certyfikat Oeko-tex 100 „Tekstylia godne zaufania” i są dostępne w sklepie www.ebebe.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE