W sklepie bądź mądrym rodzicem. Jak kupować zabawki z głową?

Sklepy z zabawkami często nas przerastają. Ich oferta jest tak duża, że niejednokrotnie mamy problem z decyzją.
Sklepy z zabawkami często nas przerastają. Ich oferta jest tak duża, że niejednokrotnie mamy problem z decyzją. Mats Hagwall/http://bit.ly/1BY79Fb/CC BY/http://bit.ly/1mhaR6e
Zakup zabawki, choć z pozoru prosty, to często przyprawia rodziców o dreszcz. Oferty sklepów są ogromne, wydaje się, że nie ma tu limitów pomysłów, kolorów, modeli, a także cen zabawek. Niestety nie uciekniemy przed decyzją co kupić, możemy jednak robić to mądrze i świadomie, poznając potrzeby dzieci.

Przede wszystkim warto wiedzieć co jest potrzebne maluchowi na danym etapie rozwoju. Znając jego potrzeby i możliwości możemy starać się szukać takich zabawek, które ostatecznie nie wylądują w kącie pokoju. Zabawki mają duży wpływ na pobudzanie rozwoju, ćwiczą zdolności motoryczne, manualne, są nieodzownym elementem dzieciństwa. Niosą ze sobą przyjemność i radość.

Po pierwsze rozwój
Przez pierwsze dwa lata życia organizm ludzki intensywnie się rozwija. Trenuje zmysły - słuch, dotyk, smak i wzrok. Dlatego ważne jest żeby zabawki, które wybieramy dla dziecka pobudzały ten rozwój i stymulowały go. Najczęściej jednak lądują one w buzi dziecka, początkowo przez ząbkowanie, później po prostu z ciekawości. Warto zadbać o to, aby faktura i materiał zabawek były miękkie i łatwe do czyszczenia. Powinniśmy również zwrócić uwagę na ich kolorystykę i kształt.
Pierwsze lata życia to także intensywny rozwój motoryczny, dzieci uczą się chwytać i trzymać przedmioty. Dlatego wybierając zabawki starajmy się stawiać na duże klocki, łatwe do utrzymania w ręce. W tym wieku dzieci charakteryzuje także ogromna ciekawość. Dobrym rozwiązaniem są zatem zabawki, które wydaja dźwięki, mają ukryte, wyskakujące elementy. Atrakcyjne będą także takie zabawki, które pomogą dzieciom ćwiczyć siadanie i wstawanie.
Po drugie wyobraźnia
Przytulanki i maskotki to dobry sposób na rozmowę z dzieckiem o emocjach. Wymyślanie scenek, zabawa w teatrzyk, odgrywanie ról, wcielanie się w postaci z bajek i baśni, to świetny trening wyobraźni i pobudzania kreatywności. Podobne działanie mają maty edukacyjne, które ze względu na swoje bogate barwy, różnorodne materiały i faktury stymulują spostrzegawczość dzieci i zachęcają do ruchu - przewracania się w kierunku zabawki lub pełzania do niej.
Niestety sklepy z zabawkami często nas przerastają. Ich oferta jest tak duża, że niejednokrotnie mamy problem z decyzją. Dlatego warto wiedzieć gdzie kupować i jak. Dużo ciekawych propozycji znajdziemy w sklepie adaboo.pl

Sklep z zabawkami to nasza pasja, marzenie o ułatwieniu rodzicom stworzenia dla dziecka bardziej kolorowego świata i barwnego dzieciństwa. Bycie rodzicem nie jest łatwe – to ogromna odpowiedzialność za małego człowieka.

Dlatego też każdy rodzic pragnie dla swojego maluszka tego co najlepsze, aby zdrowo i bezpiecznie się rozwijało. Zabawki, ubranka i różne akcesoria uatrakcyjniają nam czas spędzany z dzieckiem i ułatwiają nam jego naukę – rozwój wyobraźni i zmysłów, doskonalenie różnych umiejętności i poznawanie zasad kierujących naszym społeczeństwem.

Poradnik - Jak kupić zabawkę dla dziecka?

1. Nie patrz na opakowanie, skup się na zawartości.
2. Nie ulegaj modzie i zabawkom, które akurat w tym sezonie są najmodniejsze.
3. Sprawdź na opakowaniu proponowany przez producenta wiek w jakim można korzystać z danej zabawki.
4. Dokładnie przeczytaj informacje znajdujące się na etykiecie. Dowiedz się czy dany przedmiot nadaje się dla małego dziecka, czy nie ma elementów które mogą zostać połknięte lub mogą zranić dziecko.
5. Obserwuj, czy dziecko jest zainteresowane zabawką, którą kupiłeś. Często dopiero metodą prób i błędów udaje nam się zorientować, co jest najbardziej atrakcyjne dla naszego dziecka.
6. Nie kupuj zabawek, które podobają się tobie, ale takie które spodobają się twojemu dziecku.
7. Pomyśl o celu zabawki - lusterko nad łóżeczkiem świetnie pobudzi do rozwoju zmysł wzroku, pozytywka uspokoi i wyciszy, gryzaki przyniosą ulgę w bolesnym ząbkowaniu.
8. Sprawdź, czy zabawki można prać, ponieważ maskotki kurzą się, wchłaniają brud, a dzieci najczęściej wkładają je później do buzi.
9. Jeśli decydujesz się na zabawki wydające dźwięki, to pamiętaj żeby wcześniej sprawdzić czy nie są to za głośne i zbyt intensywne odgłosy. Małe dzieci mogą się wystraszyć i zniechęcić.

Pamiętajmy jednak, że żadna zabawka nie zastąpi czasu spędzonego z rodzicem.

Zabawki i akcesoria oferowane w naszym sklepie charakteryzują się pięknym, kolorowym wzornictwem oraz najwyższą jakością wykonania, z pewnością pomogą rodzicom w organizacji czasu spędzanego z dzieckiem.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE