Łatwe i wygodne, samodzielne badanie piersi – tylko 10 minut w miesiącu może uratować Ci życie

www.FemiGlove.pl Fot. FemiGlove / Materiały prasowe
Od lat lekarze i eksperci apelują i przypominają, że najskuteczniejszym sposobem, aby wykryć wszelkie nowotworowe zmiany na najwcześniejszym etapie jest regularne i samodzielne badanie piersi. Powinny je co miesiąc zacząć wykonywać kobiety już od 20. roku życia. 


Specjalnym narzędziem, ułatwiającym samodzielne badanie piersi, dostępnym na naszym rynku a cieszącym się dużą popularnością w Europie Zachodniej i USA jest Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi FemiGlove.
Dodatkowo FemiGlove powoduje, że ruch jest płynny - redukuje tarcie pomiędzy palcami, a skórą oraz zapobiega przemieszczaniu się guzków i zgrubień w trakcie badania. Rękawica jest wielkości standardowej rękawicy i można ją używać wielokrotnie; jednej może używać wiele kobiet w rodzinie. Producent zapewnia, że jeden egzemplarz wystarczy nawet na trzy lata regularnych badań. Dodatkowo zestaw obejmuje film instruktażowy DVD oraz specjalną zawieszkę do łazienki.
Rozwiązania FemiGlove zostały opatentowane, a rękawica została wyróżniona wieloma nagrodami i złotymi medalami na Międzynarodowych Targach Innowacji w Niemczech i Szwajcarii. Można ją kupić w sklepie internetowym. Eksperci podkreślają, że - podobnie jak samodzielne badanie samą dłonią – rękawica nie może i nie powinna, jednak w żadnym wypadku zastępować regularnych badań u ginekologa, USG czy mammografii.

O profilaktyce antyrakowej pisaliśmy niedawno w MamaDu.

Jak prawidłowo badać piersi?

1.  Podnieś obie ręce do góry i sprawdź, czy nie ma zmian w kształcie i kolorze piersi.

2. Włóż rękawicę FemiGlove, aby zwiększyć czułość Twojego dotyku i ułatwić wykrycie najmniejszej nieprawidłowości. Samodzielne badanie piersi rękawicą FemiGlove wykonaj za pomocą 3 środkowych palców dłoni.
3. Unieś prawą rękę, połóż ją na karku i wykonaj dokładne badanie palpacyjne piersi. Badanie wykonuje się od zewnątrz do wewnątrz piersi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Powtórz badanie dla lewej pierś.
4. Tę część badania możesz równie dobrze wykonać w pozycji leżącej – na plecach.
5. Zbadaj również węzły chłonne pod pachą czy nie są powiększone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...