„Ludzie nie muszą być jak króliki”. Papież Franciszek przeciwko rodzeniu dzieci na siłę

Zdaniem papieża Franciszka zbyt duża liczba dzieci, gdy nie ma ku temu warunków, to nieodpowiedzialność.
Zdaniem papieża Franciszka zbyt duża liczba dzieci, gdy nie ma ku temu warunków, to nieodpowiedzialność. Fot. chilangoco / http://bit.ly/1CJBAfQ CC BY-SA 2.0 / http://bit.ly/1dsePQq
Papież znów zabrał głos w sprawie dzieci i rodziny. Zdaniem Franciszka I rodzenie gromady dzieci, gdy nie ma ku temu warunków, to skrajna nieodpowiedzialność. A optymalną liczbą dzieci jest trójka.

Podczas rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Manili do Rzymu papież opowiadał o tym, że kiedyś zrugał kobietę, która była w ósmej ciąży, a poprzednie siedmioro dzieci urodziła przez cesarskie cięcie. „Czy chce pani osierocić dzieci? Nie trzeba rzucać wyzwania Bogu” - tłumaczy papież.

To już nie pierwszy raz, kiedy biskup Rzymu odniósł się w niekonwencjonalny sposób do kobiet, macierzyństwa i rodziny. Niedawno zachęcał matki, by karmiły swoje dzieci piersią nawet w kościele podczas mszy. Jest także przeciwny wypraszaniu dzieci z nabożeństwa wtedy, gdy płaczą lub nie mogą w spokoju ustać przez cały czas trwania mszy.

Źródło: Rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE