Najdroższe zabawki świata, czyli na co wydać wolny milion

Niektóre zabawki kosztują fortunę
Niektóre zabawki kosztują fortunę Fot. JD Hancock / http://skroc.pl/13699 / CC BY / http://goo.gl/cOVloC
Jeśli jest tu rodzic, któremu po świątecznych zakupach został jeszcze jakiś milion to tutaj znajdzie podpowiedź, jak go wydać. Oczywiście na dziecko. Poniżej lista najdroższych zabawek, choć w niektórych przypadkach milion to może być za mało. Ci, którzy miliona nie mają mogą traktować ten artykuł jako poradnik: "Jak zaoszczędzić duże pieniądze NIE kupując tych zabawek".

Droga zabawka? Sposób jest prosty - trzeba wziąć normalną zabawkę i udekorować ją złotem i diamentami. Choć są wyjątki.

Diamentowa Barbie
"Diamonds are a girl's best friend ..." śpiewała Marilyn Monroe i trzeba przyznać, że przyjaźń to kosztowna. Jeśli rodzice pragną, aby diamenty towarzyszyły "ich księżniczce" od dzieciństwa, to mogą wydać prawie dokładnie milion złotych
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Sposobem na oszczędność niebagatelnego miliona jest NIE kupowanie lalki z diamentami, a kupno normalnej lalki za niecałe 25 złotych.

Dom(ek)
To nie jest zwykły dom. To domek dla dzieci - jest dopasowany do ich wzrostu. Poza tym wszystko jest "dorosłe" - ma nawet prąd i bezprzewodowy internet.
CENA: 54 tysiące dolarów
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Znajomy zbudował domek dla dzieci z dwóch europalet, które dostał za darmo z miejscowej hurtowni. Jak widać zaoszczędził w ten sposób ponad 150 tysięcy.

Transformers
Jeśli dziecko uwielbia roboty przemieniające się w samochody (albo samochody w roboty), a rodzicom ciąży w kieszeni ponad 40 tysiecy dolarów to Japończycy wymyślili idealny prezent. Nazywa się Gundam Fix Platinum i jest prawie w całości wykonany z platyny.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Za ok. 90 złotych możemy kupić robota z plastiku, który w dodatku jest zdalnie sterowany i - w oczach dziecka - na pewno lepszy niż Gundam.


Złota konsola
Jeśli dziecku znudzi się konsola, to - w tym wypadku - można ją choćby przetopić. Do produkcji tego Nintendo Wii użyto 2,5 kilograma 22-karatowego złota oraz 19,5 karatów diamentów użytych do wykonania trzech przycisków. Cena = duży dom w okolicach Warszawy, czyli blisko 1,5 miliona złotych.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: W tej samej cenie można też kupić dom + konsolę bez złota.

Hot Wheels
Puszczanie samochodzików to super zabawa dla dzieci, ale w tym wypadku najmłodszym powinien jeszcze towarzyszyć ochroniarz. 23 karatowy samochodzik zrobiony z białego złota i wysadzany ponad 2,5 tysiącami diamentów kosztuje 140 tysięcy dolarów.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: "Z dostawą" taki samochodzik bez ozdóbek kosztuje niecałe 12 złotych. Czysty interes.

Lamborghini Aventador
Tutaj to już pewnie nawet sułtan Brunei unosi brew w zdziwieniu... Lamborghini Aventador w wersji dla dzieci za 4,8 miliona dolarów. Felgi w złocie i platynie, siedzenia wysadzane diamentami - niestety nic nie wiadomo o liczbie uchwytów na kubki.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Można by tutaj napisać, ile kosztują samochodziki dla dzieci, ale Aventador to Aventador... Tu nie da się oszczędzać.

Oryginalne Monopoly
Jeśli "bank pomylił się na Twoją korzyść - otrzymujesz 146 tysięcy dolarów" to można je wydać na oryginalne, ręcznie zrobione przez pomysłodawcę gry w 1933 roku Monopoly. Z pewnością dzieci się ucieszą. Każdy weźmie kubek soku malinowego i rozpoczną grę...
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Dla tych, którym "bank pomylił się na NIEkorzyść" pozostaje kupno seryjnej gry za 55 złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE