Kubuś Puchatek zostanie ubrany! Dzięki radnym z Tuszyna miś dostanie strój na dolne części ciała

Kubuś Puchatek i jego strój to ostatnio temat bardzo często dyskutowany.
Kubuś Puchatek i jego strój to ostatnio temat bardzo często dyskutowany. fot. printscreen / https://www.youtube.com/watch?v=DnCMQieMev8
To efekt głośnej sprawy, o której pialiśmy w MamaDu. W Tuszynie grupa radnych sprzeciwiła się podczas kampanii przed wyborami pomysłowi nazwania placu zabaw imieniem Misia Puchatka. Wskazywali oni przy tym, że bohater bajki nosi tylko koszulkę i ma nieokreśloną płeć.

Męskie i damskie stroje Puchatka
O sprawie radnych pisaliśmy dwa tygodnie temu. Nie zgodzili się wtedy oni, by Kubuś Puchatek stał się maskotką placu zabaw, ponieważ ma nieokreśloną płeć i, jak cytowano, niekompletne ubranie, a to "zupełnie nieodpowiednie dla dzieci".

W odpowiedzi na te wątpliwości w Kanadzie powstały projekty strojów dla Puchatka: zarówno męskich, jak i damskich! W ten sposób rysownicy z kanadyjskiego Winnipeg odpowiedzieli na zarzuty z Polski.

Miś o małym rozumku i... z nowym ubraniem
Kubuś Puchatek, czyli Winnie the Pooh z powieści A.A. Milne'a, ma kanadyjskie korzenie. Imię Kubusia Puchatka w oryginalnej wersji wywodzi się od imienia kanadyjskiej niedźwiedzicy, której imię brzmiało właśnie Winnie. Jej właściciel pochodził z miasta Winnipeg, stolicy prowincji Manitoba. Burmistrz Winnipeg Brian Bowman przesłał do publicznej telewizji CBC specjalne oświadczenie.
Burmistrz Winnipeg Brian Bowman

Winnie jest rysunkowym niedźwiedziem, który nie nosi spodni, ale chciałbym zauważyć, że lubiane postaci z filmów Disneya, Kaczor Donald oraz Chip i Dale, są również pozbawione spodni, Myszka Miki nie nosi koszulki, a Tony the Tiger z reklam amerykańskich płatków zbożowych jest właściwie goły. Czy te postaci też mają być zakazane? Winnipeg jest tolerancyjną i otwartą społecznością i mam nadzieję, że Winnie nadal będzie uczyć dzieci uprzejmości i przyjaźni.

Kanadyjskie telewizje przypomniały przy okazji historii z Polski, że wielu zwierzęcych bohaterów filmów rysunkowych ma niekompletne ubranie i jakoś nigdy nie stanowiło to problemu. Do listy, którą podał burmistrz dodano Misia Yogi (tylko w krawacie) i Kota w butach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE