Dziecięcy klimat na antenie: przegląd stacji radiowych dla dzieci i rodziców

Coraz więcej internetowych stacji radiowych gra muzykę dedykowaną specjalnie dzieciom Fot. Prawo autorskie: brat82 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Zamiast Madonny, Jennifer Lopez i grupy U2 można usłyszeć piosenki grupy Fasolki, utwory wykonywane przez zespół Tik Tak, Kulfona i Monikę czy przez postacie Misia i Margolci. Prezentujemy przegląd internetowych stacji radiowych z dziecięcą muzyką.

1. RMF Baby

To internetowa stacja radiowa adresująca swój program nie tylko do dzieci, ale też do dorosłych, którzy tęsknią za swoim dzieciństwem. Właśnie w RMF Baby stałymi bywalcami playlisty są Miś i Margolcia, zespół Fasolki czy Natalka Kukulska. Poza tym, co można usłyszeć na antenie stacja wydała składankę z dziecięcymi hitami.

2. Radio Bajka

Ta stacja radiowa nadaje nie tylko w internecie. Można ją też usłyszeć na terenie Warszawy i Krakowa. Planowane jest też uruchomienie nadajników w Szczecinie i we Wrocławiu. Między 21.00 a 23.00 na antenie Radia Bajka można usłyszeć poradnikowe audycje dla rodziców. Z kolei między 6.00 a 21.00 nadawane są programy adresowane do dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Za to w nocy można usłyszeć tam muzykę jazzową, w tym smooth jazz. Liner Radia Bajka brzmi "Blisko ucha malucha".

3. Radio Dzieciom

"Misia A, Misia B", "Ojciec Wergiliusz" czy piosenki grupy Arka Noego to utwory, które tworzą playlistę internetowego Radia dla dzieci - Radia Dzieciom.

4. Hity Przedszkolaka

Ta internetowa stacja radiowa działa w ramach platformy tuba.fm i można znaleźć w niej piosenki takich wykonawców jak Monika Janiszewska i Fasolki, Sylaba, Jarosław Boberek, Izabela Zacharzewska czy słynny duet z programu telewizyjnego Kulfon I Monika.


5. Radio Żyrafa

Słuchając tej stacji słuchacze poza utworami polskich wykonawców (tak jak jest to w ramach Hitów Przedszkolaka) mogą znaleźć także utwory w innych językach (takich jak angielski i francuski). Celem stacji jest nauka tych języków, przynajmniej na wstępnym etapie.

6. Polskie Radio Dzieci

Na tej podstronie Polskiego Radia znaleźć można odnośniki do różnych audycji z kilku anten Polskiego Radia adresowanych do dzieci (Radio Dzieciom w I Programie Polskiego Radia, Zagadkowa Niedziela, Lekcje Angielskiego, Projekt Tata). Pojawiają się też konkursy dla rodzin z dziećmi (Rodzinny Tor Przeszkód).

7. Zet Kids

Jak tłumaczą twórcy tej internetowej stacji radiowej, ich celem jest granie przebojów dla najmłodszych. Muzyka, jaką mozna usłyszeć na antneie tej stacji dopasowana jest do pory dnia: w ciągu dnia jest ona żywsza i bardziej energiczna, wieczorami pasuje raczej do kołysania do snu. W playliście stacji pojawiają się dobrze znani Pan Tik Tak, Zbigniew Wodecki ze swoją "Pszczółką Mają" oraz oczywiście "Puszek okruszek". Można usłyszeć też Kasię Klich śpiewającą utwór "Wlazł kotek na płotek".

W internecie znaleźć można wiele zbiorów stacji radiowych z muzyką kojarzącą się z dzieciństwem. Ciekawe jest to, że słucha ich wielu rodziców, a chęć zaprezentowania takiej muzyki dziecku jest dla nich tylko pretekstem, żeby posłuchać muzyki ze swojego dzieciństwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE