Baby shower – w domu, w klubie albo w SPA

Przyjęcia Babyshower są coraz bardziej popularne.
Przyjęcia Babyshower są coraz bardziej popularne. Fot. yorkd / http://bit.ly/1pfzRaG / CC BY / http://bit.ly/1mhaR6e
Kobieca alternatywna dla "pępkowego" i to najczęściej przed narodzinami dziecka. Moda na przyjęcia dla przyszłych mam staje się w Polsce coraz bardziej powszechna. Czy bardziej opłaca się zlecić przygotowanie takiej imprezy w klubie lub SPA, czy samemu zająć się organizacją? Porównujemy ceny różnych imprez baby showers.

Przyjęcie przygotujemy sami
W przypadku, gdy przyjęcie pod hasłem baby shower chcemy zorganizować sami, listę zakupów otwiera tort. Najlepiej jeśli będzie miał on w sobie akcent związany z narodzinami dziecka, czyli na przykład podobiznę noworodka albo obrazek przedstawiający smoczek. Sa tacy, którzy wybierają niejadalny oczywiście tort, który składa się z dziecięcych pieluszek. Zamówienie takiego tortu w cukierni to wydatek rzędu około 200 złotych. Na stole w czasie baby shower królują różne słodycze, więc mile widziane są często ciasteczka (na przykład muffiny) w kształcie dziecięcych zabawek lub wózka. Na własnoręczne przygotowanie lub kupienie tacy takich smakołyków wydamy na pewno kilkadziesiąt złotych.

Dodatki są istotne
Miedzy baby shower a przyjęciem urodzinowym jest jedna, duża różnice. W czasie tej pierwszej imprezy motywem przewodnim cały czas są dzieci i ich zabawki, a to wszystko okraszone jest kolorami kojarzącymi się z okresem niemowlęctwa. Jeśli chce się zorganizować baby shower wzorowane na anglosaskim modelu, warto zainwestować jeszcze kilkanaście złotych w różowe lub błękitne balony lub w kubki i talerzyki ozdobione wizerunkami Kaczora Donalda, Myszki Miki, Króla Lwa lub innych dziecięcych bohaterów. Infantylne? Być może. Ale tu pojawia się kontrargument, zgodnie z którym w baby shower chodzi o to, żeby jeszcze przed przyjściem na świat dziecka poczuć się tak, jakby ono już było wśród nas. Ono i wszystkie jego zabawki, kolorowe akcesoria, dodatki, które będa towarzyszyły mu życiu... Gdy podsumujemy wszystkie wydatki na baby shower organizowane na własną rękę otrzymamy zwykle kwotę w wysokości około 500 złotych. Spróbujmy zestawić ją z innymi ofertami.

"Żegnaj brzusiu, witaj dzidziusiu": baby shower poza domem
Spotkania typu baby shower organizują zarówno kawiarnie, jak i restauracje, kluby czy ośrodki SPA. Zacznijmy od oferty, jaką przygotowały kawiarnie. Jedna z nich reklamuje się zapewniając, że właściciel uwielbia gościć przyszłe mamy i specjalnie na przyjęcie Baby Shower aranżuje jedną z sal warsztatowych. Jak można zobaczyć na zdjęciach ze spotkania, uczestniczki siedzą na poduszkach rozłożonych na dywanie, wśród kwiatów i prezentów dla przyszłej mamy. Organizacja takiego spotkania i aranżacja wnętrza to wydatek około 200 złotych. Uwaga, taka oferta nie zawiera tego, co zostanie zamówione przez gości spotkania.

Baby shower na bogato
Znacznie więcej bo tysiąc złotych trzeba wydać na organizację baby shower w modnym klubie w centrum Krakowa. Oferuje on organizację imprezy dla około 10 pań. W cenie poza cateringiem i wynajęciem sali jest też obecność animatora-konferansjera proponującego gry i do tego druk kolorowych zaproszeń, upominki dla wszystkich gości oraz reportaż zdjęciowy z imprezy.


Wśród smoczków wiszących na wstążkach
Jedna z restauracji w Poznaniu zaprasza na baby shower ze smokami w roli głównej. Na kubkach i talerzykach pojawiają się wizerunki smoków z dziecięcych bajek. Z kolei w sali, w której odbywa się spotkanie do sufitu przyklejone są wstążki z doczepionym niemowlęcym smoczkiem na końcu. W takiej imprezie może wziąć udział minimum 5 dorosłych. Godzina zabawy dla jednej osoby kosztuje 60 złotych, a w cenie są gorące napoje, obecność animatorów prowadzących konkursy oraz prezentowany tort pieluszkowy jako prezent dla przyszłej mamy.

Baby shower z masażem
Kto powiedział, że baby shower musi skończyć się w ciagu jednego popołudnia lub wieczoru? Można zaplanować go nawet na cały weekend. Znane SPA z jednej z podwarszawskich miejscowości zaprasza na dwudniowy pobyt pod hasłem baby shower szczegółowo opisując wszystkie czekające atrakcje. Wsród nich są świeżo wyciskane soki owocowe, tort pieluszkowy, zabiegi dedykowane kobietom w ciąży (nie tylko głównej bohaterce tego konkretnego spotkania) i... możliwość przyjechania na weekend z własnymi dziećmi, którymi zajmują się animatorzy. W zależności od liczby zabiegów relaksacyjnych tego typu weekend dla pięciu osób to wydatek w wysokości około 3 tysięcy złotych.

A może najważniejszy jest pomysł?
Dużą rolę w czasie przyjęć baby shower odgrywają konkursy. Do najpopularniejszych z nich należy zabawa pod tytułem "Jak dobrze znasz przyszłą mamę?", w której goście odpowiadają na pytania dotyczące upodobań głównej bohaterki przyjęcia. Inny konkurs nosi tytuł "Co jem?" i polega na tym, że osoba zgadująca ma zawiązane oczy i musi zgadnąć, co dostaje do jedzenia. Serwowane są oczywiście dania ze słoiczków dla dzieci i owocowe kaszki na mleku. Bywa też tak, że na przyjęciu pojawia się artysta-plastyk, które wykonuje gipsowy odlew brzucha przyszłej mamy. Jest to bardzo zgodne z nowymi trendami na gipsowe pamiątki z ciąży.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE