NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • 9 zabaw dla zmęczonych (lub leniwych) rodziców. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu!

  Leniwe popołudnie na kanapie, weekendowy maraton "Gry o tron", cisza, spokój i słodkie nicnierobienie… A teraz wróćmy do rzeczywistości, rodzicu! Bo gdy ty masz ochotę na chwilę relaksu przy kawie (najlepiej w pozycji półleżącej, z miękką poduszką za plecami) twoja pociecha tryska energią i chce jednego - pobawić się ze swoją mamą lub tatą. I choć zazwyczaj swój odpoczynek przekładasz wtedy na mityczne później, bywają dni, kiedy naprawdę nie masz sił na ganianie, wygłupy i szaleństwo z zabawkami. My to dobrze rozumiemy i przybywamy z pomocą - oto dziewięć zabaw dla zmęczonych rodziców (lub tych nieco bardziej leniwych).

 • Plastikowe, pstrokate, prosto z Chin? Pozbądź się badziewia z otoczenia Twojego dziecka!

  Popularne wyobrażenie dziecięcego pokoju: jasne, przytulne wnętrze z misiem na parapecie, dopasowanym kolorystycznie kocykiem na łóżku i zdjęciami bobasa w słodkich ramkach. Rzeczywistość jest nieco inna. oraz pojedyncze popiskujące znienacka spod stopy kaczuszki, dinozaury, ludziki,...

 • Koniec z gubieniem czapek i wiecznym "mamo, zapomniałem". 5 zabaw rozwijających pamięć i spostrzegawczość

  Dobra pamięć jest na wagę złota. Przydaje się nie tylko w szkole, do przyswojenia przekazywanych treści i wkuwania regułek, ale także w codziennym życiu. Człowiek zapamiętuje informacje, wrażenia zmysłowe, skojarzenia i przeżyte sytuacje. W połączeniu ze spostrzegawczością, dobra pamięć będzie istotnym walorem waszej pociechy i ogromnym ułatwieniem dla każdego rodzica - koniec z "mamo, czy widziałaś", "tato, poszukaj" i "znowu zgubiłem zeszyt". Oto pięć zabaw, które pomogą udoskonalić i rozwinąć spostrzegawczość i umiejętność zapamiętywania dzieciaków.

 • Kto ma bogatą wyobraźnię ten nie wie, co to nuda! 5 zabaw rozwijających wyobraźnię i kreatywność

  Wyobraźnia jest od tego, żeby bawić się na całego! Kto ma ją bogatą i korzysta z niej odważnie, ten nie zna pojęcia nudy. Albert Einstein powiedział ponoć nawet, że wyobraźnia cenniejsza jest od wiedzy, bowiem nic jej nie ogranicza. Dzieciaków uczyć jej nie trzeba, bo wyobraźni i kreatywności im nie brakuje, warto jednak rozwijać je i doskonalić. Oto pięć zabaw, które w łatwy i przystępny sposób pomogą wam w tym zadaniu.

 • Nie tylko szlaczki i kolorowanki. 5 zabaw rozwijających małą motorykę dziecka

  Mała motoryka to nic innego jak sprawność ruchowa dłoni. Jej rozwijanie zaczyna się już od pierwszych tygodni życia dziecka, od nauki chwytania przedmiotów. Silne i sprawne dłonie są niezbędne przy nauce samodzielności ( te wszystkie guziki, zapięcia i zamki przy ubieraniu się!), a także przy nauce pisania, dlatego warto zadbać o aktywności wspomagające małą motorykę naszej pociechy. I wcale nie trzeba specjalistycznych ćwiczeń i skomplikowanych działań, wystarczy kilka prostych zabaw.

 • 5 zabaw przeciwko agresji. Rozładowują napięcie emocjonalne - to najlepsza broń na małego złośnika

  Złość to uczucie niezbyt fajne, ale nawet dzieciakom nie jest ono obce. Zamiast jednak powtarzać im, że mają się nie denerwować i uspokoić, lepiej zaproponować im zabawę, która pomoże rozładować napięcie emocjonalne, a rosnącą agresję ukierunkuje na bardziej akceptowalne działania. Złości nie można w sobie dusić, ale można się z nią trochę pobawić i w ten sposób szybko pozbyć.

 • 5 zabaw rozwijających zmysły dziecka - słuchaj, smakuj, wąchaj i poznawaj świat!

  Dzieci od najmłodszych lat chcą wszystko zobaczyć, wszystkiego dotknąć, uważnie obserwują i słuchają, co dzieje się dokoła (no, może za wyjątkiem naszych próśb i poleceń). Nic dziwnego, bo otaczający je świat poznają wielozmysłowo - wzrokiem, dotykiem, smakiem i węchem. Oto kilka propozycji zabaw wykorzystujących i rozwijających zmysły najmłodszych, z przygotowaniem których poradzimy sobie bez problemu w warunkach domowych.