NAJNOWSZE

BLOGI

 • Czy święta muszą być koszmarem

  Znam wiele rodzin, w których podczas przygotowań do świąt wystarczy drobny impuls, żeby wszyscy do wigilijnego stołu siadali pokłóceni. U nas tak nie jest. Dlaczego? Bo jesteśmy zbyt leniwi.

 • Jak druga ciąża nauczyła mnie życia

  W pierwszej ciąży wyglądałam jak milion dolarów (amerykańskich rzecz jasna), czułam się jak młoda bogini (w dwóch pierwszych trymestrach), byłam samowystarczalną przyszłą mamą, która czuła się seksi wprost proporcjonalnie do rosnącego brzucha. Potem urodził się syn, a potem byłam w ciąży numer dwa i niemal wszystko było inne.

 • „Internet chciał zniszczyć moją rodzinę”

  Internet chciał zniszczyć moją rodzinę i to tylko moja wina. Sama zaprosiłam technologię do mojego domu, sama zaczęłam się w nią zagłębiać coraz bardziej… aż do momentu gdy niewinne „zaraz, za chwilę” zaczęły się przedłużać w nieskończoność. Dostałam w twarz, gdy syn mi powiedział: „nigdy nie masz dla mnie czasu” – w ustach 3-latka zabrzmiało to tak rozpaczliwie, że powiedziałam „DOŚĆ!”

 • 5 sposobów na wygospodarowanie czasu dla przedsiębiorczych mam

  Kobiety prowadziły dom, pracowały zawodowo i wychowywały dzieci jednocześnie od wieków, nie jest to wynalazkiem naszych czasów, że mamy kilka „etatów” na raz. Można rzec, że przedsiębiorczość wyssałyśmy z mlekiem matki, ucząc się przez przykład, obserwację i presję społeczną.

 • Jak nie miałam dzieci, byłam mądra. Teraz mam dzieci

  Słodyczy, bajek, smartfonów - czego to ja miałam zabraniać moim dzieciom. Strasznie byłam mądra, gdy jeszcze nie miałam dzieci. A teraz? Teraz mam dzieci.

 • 3 PYTANIA, które doprowadzą do szału każdą ciężarną!

  Od kiedy jestem w trzecim trymestrze drugiej ciąży bierze mnie na wspominki. Podobnie bowiem jak poprzednio, od prawie trzech miesięcy nieustannie towarzyszy mi wielka trójka. Wielka trójka pytań – okrutnie irytujących. Jak się czujesz? Jaka płeć? Kiedy termin? W kółko te same pytania, od tych samych, jakże życzliwych osób. Doprawdy dziękuję za taką troskę i zadręczanie mnie na każdym kroku tymi samymi, nudnymi kwestiami. Pamiętam doskonale – jestem w ciąży. Dzięki.

 • 5 prezentów świątecznych dla mam

  Pewnie słyszałeś/-aś nie raz, że kiedy na świecie pojawia się dziecko świat zupełnie się zmienia. Nikt jednak nie potrafi powiedzieć dokładnie na czym ta zmiana polega. Rodzicielstwo to czas niezwykły - pełen miłości, ale też troski.

 • Mark Z. nie będzie zadowolony

  Miałam kiedyś dwóch szefów, każdy z nich miał trójkę dzieci. W ogóle byli bardzo rodzinni, weekendy tylko z najbliższymi, nigdy nie przychodzili do pracy 1. września, w Dzień Dziecka czy przerwę świąteczną. Różnili się jednak telefonem komórkowym. Jeden miał zwykły telefon, z którego głównie dzwonił i wysyłał sms. Nikt z pracowników nie zawracał mu głowy po godzinach, było wiadomo, że i tak odezwie się jutro rano. Drugi miał nowoczesnego smartfona z wieloma aplikacjami, obsługiwał z niego e-maile, wiadomości, konto w banku, cały czas przychodziły do niego rożne powiadomienia. Odpisywał natychmiast, nawet w weekendy. Pracownicy i klienci zawracali mu głowę 24 h/dobę.

 • Brałam ślub z mężem, a nie z jego rodziną. Czy na pewno?

  Brałam ślub z mężem, a nie z teściową - to moja koronna zasada. Ale nie o teściowych tym razem.

 • Mąż zawsze będzie najważniejszy

  Kiedyś usłyszałam słowa, że stratę męża/partnera przeżywa się bardziej niż utratę dziecka. Bo dziecka się nie wybiera, bo ma się świadomość, że dziecko jest na chwilę, a męża/partnera wybiera się z założenia na całe życie. Swoje życie, nie jego.