Czym matka karmi 3-miesięczne dziecko? Ten wpis wprawia w osłupienie

Rozszerzanie diety niemowlaka powinno być od 6.m-ca życia.
Rozszerzanie diety niemowlaka powinno być od 6.m-ca życia. famveldman / 123RF
O różnych metodach i dietach już słyszeliśmy, ale podawanie pewnych potraw w tak młodym wieku jest absolutnie zaskakujące.

Mleko za słabe?
Dziecko 2-miesięczne, jeżeli jest zdrowe i przebywa w domu z mamą oraz nie wymaga specjalistycznego żywienia, ma do wyboru mleko mamy albo mieszanki, które zbliżone są składem do naturalnego pokarmu.

Podawanie dziecku innych posiłków w tak młodym wieku, kiedy układ trawienny dziecka nie jest wystarczająco dojrzały, by poradzić sobie ze stałym pokarmem, wydaje się nieprzemyślaną decyzją, z której nie płyną korzyści dla niemowlęcia. Dzieciom do minimum 4.miesiąca życia zalecana jest wyłącznie dieta płynna, a Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz Polskie Towarzystwo Neonatologiczne wyraźnie zalecają karmienie dzieci wyłącznie piersią nawet do 6. miesiąca.

Kleik, rosołek i mięso
Wpis, który podesłano nam, a który pojawił się niedawno w sieci, zdecydowanie odbiega od norm dotąd akceptowanych i może być mylnie odbierany przez inne mamy, które dopiero rozpoczynają przygodę z macierzyństwem.
A wy, od którego miesiąca rozszerzałyście dietę dziecka? Jakie wytyczne dali wam lekarze po porodzie? Czy znacie kogoś,
kto podawał tak małemu dziecku tego rodzaju produkty?
Trwa ładowanie komentarzy...