Inny znaczy gorszy? Ta animacja z wielką mocą udowadnia, że nie

Inny nie znaczy gorszy.
Inny nie znaczy gorszy. Vimeo/Jacob Frey
Chłopiec wpatrzony w komputer odtrąca kalekie zwierzę. "Co to za dzieciak myślisz?" - myślisz. Po kilku minutach wszystko staje się jasne.

Bycie innym, wyróżnianie się w grupie rówieśniczej czy to kolorem skóry, poglądami czy niepełnosprawnością, z pewnością nie jest łatwe. Dzieci potrafią być okrutne względem siebie, zwłaszcza w wieku nastoletnim, choć nie tylko.
Co może czuć dziecko, które nie wtapia się w tłum?
Zamknięcie w sobie, uciekanie do gier komputerowych i wirtualnego świata to częste skutki odrzucenia przez grupę rówieśniczą. Chłopiec, którego widzimy na filmie, w samotności i półmroku, skupia całą swoją uwagę na komputerowej grze. Nagle mama przynosi mu niespodziankę, kartonowe pudło. Dziecko nieprędko odrywa się od swojego zajęcia, ale ciekawość w końcu wygrywa. Otwiera podarunek i znajduje w nim słodkiego szczeniaczka. Na twarzy chłopca pojawia się pierwszy uśmiech.

Niestety radość szybko przemija, a jej miejsce zastępuje złość, gdy dziecko zauważa, że zwierzę jest kalekie. Następuje szybki powrót bohatera do początkowego zajęcia i próba ignorowania zwierzęcia. Chłopic odtrąca psa, ale szczeniak nie poddaje się i próbuje zwrócić na siebie uwagę. Czy uda mu się "odkleić" chłopca od szklanego monitora? Dlaczego dziecko tak źle traktuje urocze zwierzątko? Zobaczcie sami. Uwaga, obejrzenie filmu może skutkować wzruszeniem.
Trwa ładowanie komentarzy...