O autorze
Patrycja Załuska - Mama 7 latka i 4 latki, Coach, Doradca Zawodowy, Ekonomistka, Założycielka Fundacji Rozwoju Osobistego StartGO! Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży w pionie bankowości korporacyjnej jednego z największych banków w Polsce. Obecnie aktywnie działa w środowisku osób poszukujących swojego miejsca na rynku pracy. Autorka warsztatów aktywizujących „Wracasz do gry” oraz „Mama na tropie pracy”. Architekt zmian – nie tylko w sferze zawodowej :) Jej motto to: „Wstań i działaj!”.

Kalendarz, wakacje i prezydent USA ... Kobieto, po co to robisz?

www.pixabay.com
Dwight Eisenhower – prezydent USA i strateg wojskowy, powiedział kiedyś: "To, co ważne, rzadko bywa pilne, a to, co pilne, rzadko bywa ważne".


Wraz z nadejściem wakacji miał nastąpić długo przeze mnie wyczekiwany moment „zwolnienia obrotów”.Zajęcia się tym co najważniejsze, sielskiego spędzania czasu z dziećmi, kontrolowanej aktywności zawodowej – jednym słowem wszystko miało być poukładane jak w kolorowym pudełeczku. Świadomie, wydawać się mogło, zaplanowany czas miał służyć wypoczynkowi, naładowaniu akumulatorów, spędzenia czasu z dziećmi na zabawach, na które zawsze brakowało czasu, przygotowaniu się do nowych projektów ...


Ten sam „świadomie” zaplanowany czas wygląda tak, że przez ostatnie trzy tygodnie ledwo wyrabiam się z „kontrolowaną aktywnością zawodową”, ogarnięciem domu i dzieci, moje akumulatory „siadają” po kilku nocach spędzonych na nadrabianiu zaległości, do tego dorzucam nerwy, kawa 3 x dziennie, upały, rosnącą w kalendarzu listę spraw pilnych, którą przepisuję już trzeci raz na kolejny tydzień. To wszystko doprowadziło mnie nie inaczej jak do tego wpisu... nie pomijając frustracji, szewskiej pasji i wielu innych, oddających kobiece i matczyne emocje, określeń.

Żeby nie było, moją mocna stroną jest planowanie i organizacja ... :) No i co z tego jeśli moje świadomie zaplanowane kolorowe pudełeczko właśnie się rozpadło?! Jak to możliwe, że tak mała zmiana jak wakacje dzieci powoduje to, że nie dosypiam, nie dojadam i generalnie „ledwo chodzę”? Gdzie podziała się moja wizja wakacyjnego luzu?


Z odsieczą przybyło krótkie i proste pytanie: Kobieto, PO CO to robisz? Po co zdeklarowałaś się do... po co śpieszysz się z tym... po co spotykasz się z... po co zajmujesz się tym, zamiast...

W ostatnim wpisie pytanie PO CO stawiałyśmy sobie w kontekście naszego celu zawodowego, dzisiaj proponuję je zadać przy okazji planowania naszego czasu zarówno w perspektywie krótkoterminowej jak i planów sięgających dalej, takich jak chociażby osiągnięcie celu zawodowego.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć