O autorze
Sprawdzamy, testujemy, oceniamy. Dla Was!

Cztery kółka na najtrudniejsze tereny – krawężniki, schodki i podjazdy. Sprawdzamy wózkowy crossover

Fot. Maciej Stanik


Poszukiwanie wózka idealnego to zadanie, przed którym staje wielu rodziców, często jeszcze zanim zostaną rodzicami. Jakie cechy powinien mieć idealny wózek dziecięcy? Jaki wózek będzie najlepszy dla naszego dziecka? A jaki dla nas, jako rodziców?

Aby podjąć próbę odpowiedzi na te pytania postanowiliśmy przetestować jeden z popularniejszych na rynku modeli, wyróżniony w kategorii „Nagroda Rodziców 2016” w 5. edycji konkursu Zabawka Roku i Nagroda Rodziców – model X-lander X-Cite.

Jak spisał się podczas naszego testu w miejskiej dżungli?

Prowadzenie wózka i amortyzacja
Pierwsze wrażenie nabywamy oczywiście podczas samego prowadzenia wózka . X-lander X-Cite, prowadzi się lekko, jest zwrotny, a skrętne, przednie koła umożliwiają łatwe manewrowanie wózkiem. Nie mieliśmy problemu z prowadzeniem wózka ani na parkowej alejce, ani wśród wąskich półek sklepowych czy przy wejściu do windy.
Amortyzacja, która odpowiada za stabilność wózka, a tym samym za bezpieczeństwo dziecka, chroniąc je również przed wstrząsami na nierównym podłożu, w modelu X-Cite dopasowana jest do przeznaczenia wózka, czyli idealnie sprawdza się na miejskich trasach. Amortyzacja przednich kół działa w momencie podjazdu lub zjazdu z krawężników lub na nierównym podłożu. W modelu z kolekcji 2016 zastosowane zostały elastyczne sprężyny amortyzujące, które znajdują się na tylnym zawieszeniu.
Funkcjonalność
Od razu zwróciliśmy uwagę na lekkość i niewielki rozmiar wózka, które sprawiają, że podniesienie, przeniesienie go czy schowanie do bagażnika samochodu nie sprawia żadnego problemu, nawet osobom o drobnej posturze. Testowany wózek – z kolekcji X-lander 2016 ma koła z łożyskami i aluminiową ramę, co wpływa na jego zwrotność i niewielką wagę.
W konstrukcji wózka zastosowano wiele funkcjonalnych rozwiązań, które podnoszą komfort z korzystania z niego – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Dobrym rozwiązaniem jest odwracana spacerówka, która daje rodzicom możliwość zdecydowania czy chcą obserwować dziecko podczas spaceru (opcja jazdy tyłem), czy wybierają możliwość montażu przodem do kierunku jazdy, co pozwala dziecku na obserwowanie otaczającego go świata.


Design i wygoda
Wózek bardzo atrakcyjnie prezentuje się podczas spaceru. Doceniliśmy też dodatkowe akcesoria, które podnoszą komfort korzystania z wózka:

moskitierę wbudowaną w podnóżek - doskonałe rozwiązanie na letnie dni i spacer w parku
funkcjonalne uchwyty do zawieszenia torby lub kubka oraz regulowany kosz zakupowy – sprawdzają się w mieście, gdzie na spacer musimy zabrać ze sobą mnóstwo niezbędnych rzeczy, a dodatkowo chcemy udać się na zakupy.
okienko w budce – dobrze chroni dziecko przed mocnym słońcem.

Bezpieczeństwo
Producent deklaruje, że kwestie bezpieczeństwa tratuje bezkompromisowo – idą za tym specjalne procedury z eksperckim nadzorem procesu projektowo-produkcyjnego (potwierdzone certyfikatem TÜV, przyznawanym po weryfikacji wyrobów pod kątem bezpieczeństwa, funkcjonalności, użyteczności i wytrzymałości), a zastosowane materiały i elementy skórzane są w pełni bezpieczne i wolne od szkodliwych substancji.

Naszą uwagę na początek zwróciły wbudowane w podnóżek diody LED – nie tylko nadają one wózkowi oryginalnego charakteru, ale przede wszystkim sprawiają, że nawet po zmroku wózek jest dobrze widoczny.

5-punktowe pasy bezpieczeństwa pozwalają na regulację pasów w zależności od wzrostu dziecka.
Podsumowanie i ocena
Model X-lander X-Cite płynnie pokonywał krawężniki, prowadził się lekko i składał szybko. To zdecydowało o tym, że spacer był przyjemny, a nasza testująca mama wróciła do redakcji zadowolona. Zdecydowanie możemy polecić X-Cite wszystkim „miejskim” rodzicom. Tym, którzy mieszkają poza miastem polecamy stronę producenta www.x-lander.com, gdzie opisane są pozostałe modele X-landera – dopasowane do różnych stylów życia i zapotrzebowań rodziców.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...