O autorze
Mama dwóch łobuziaków, posiadająca dwie największe pasje: dzieci i sztukę, na styku których pojawiają się i piętrzą góry pomysłów do zrealizowania. Uwielbia prowokować dzieci do tworzenia i patrzeć jaką radość im to sprawia. Dla odstresowania uprawia ogród, robi konfitury i namiętnie piecze torty.

Malowane nożyczkami – kolaże z Matissem w tle


Warto zbierać ścinki kolorowych papierów, które zostają nam z różnych zajęć plastycznych i wykorzystać je później w tworzeniu kolaży. Dziś chciałabym podzielić się z Wami pracami moich uczniów, które wykonali na ostatnich zajęciach ze sztuki.

Opowiedziałam im o twórczości Henri’ego Matisse i pokazałam film prezentujący jego piękne wycinanki, a także krótkie video z samym mistrzem tworzącym kolaż. A później dzieci zabrały się do malowania nożyczkami. Każdy wybrał sobie kolor tła i na nie naklejał wycięte przez siebie kształty i powstały takie piękne pełne kolorów prace:

Potrzebne materiały: kolorowe kartki z bloku technicznego A3, papier kolorowy, ścinki kolorowego papieru, nożyczki, klej i wyobraźnia :-).

Zachęcam do tworzenia takich kolorowych kolaży i podzielenia się efektami swojej pracy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...