O autorze
Pół-Polka, pół-Libanka. W maju zostanie mamą małej Mii. Zawodowo projektantka grafiki, która po godzinach od zawsze relaksuje się w kuchni. Uczestniczka trzeciej polskiej edycji programu „MasterChef”, której umiejętności docenili między innymi Gordon Ramsay i Michel Roux. Autorka książki o kuchni libańskiej "Hummus, za'atar i granaty". Prowadzi cykliczne warsztaty z kuchni arabskiej oraz blog o tematyce okołokulinarnej: www.blogsamar.com

5 prezentów świątecznych dla mam

Pewnie słyszałeś/-aś nie raz, że kiedy na świecie pojawia się dziecko świat zupełnie się zmienia. Nikt jednak nie potrafi powiedzieć dokładnie na czym ta zmiana polega. Rodzicielstwo to czas niezwykły - pełen miłości, ale też troski.


Dla kobiety ciąża, poród, początki macierzyństwa i łączenie tego wszystkiego z praca to czas bardzo trudny, często pełen stresu, bólu i lęku. Jako mama, z pewnością mogę też powiedzieć, że to zarazem najpiękniejszy czas jaki mamy szansę przeżyć. Pełen miłości, uśmiechu i przewartościowania całego świata na nowo. Bycie rodzicem, zarówno dla mamy jaki i taty, to niezwykła przygoda i zarazem największe wyzwanie życia.

Pośród całej masy nowych obowiązków staramy się zorganizować życie na nowo. Tak aby chociaż po części przypominało to wcześniejsze. Długo się zastanawiałam czego nam - mamom - brakuje najbardziej do pełni szczęścia. Odpowiedź jest prosta: chwili czasu dla siebie! Panowie, to podpowiedź dla Was: o czym marzy Wasza zapracowana żona/narzyczona/ukochana a teraz jeszcze mama? Poniżej znajdziecie 5 propozycji na prezenty, które zachwycą każdą kobietę.

1. Dobra książka
Dobra książka jest lekiem na wszystkie troski. Wciąga i pozwala się przenieść do krainy wyobraźni, odpoczywając od doraźnych trosk. To też idealny przyjaciel na zimowe wieczory obok ciepłego koca i gorącej herbaty. Dla aktywnych mam lubiących długie spacery warto pomyśleć o książce w wersji audio. Cena: 10 - 70 zł

2. Kosmetyki
Pięknie pachnące, nawilżające czy rozgrzewające kosmetyki pozwolą zrelaksować się i będą cieszyć dłużej niż chwilę. Moim ostatnim kosmetycznym odkryciem jest polska firma Scandinavia Cosmetics, która w swojej ofercie ma niezwykłe peelingi cukrowe i solne, które nie tylko niezwykle pachną, ale też pomogą zregenerować się skórze po porodzie oraz świece do masażu, które umilą Wam wieczory. Cena: od 49 zł/ kosmetyk


3. Wypad do SPA
To prezent dla duszy i ciała. Po porodzie nie czujemy się tak jakbyś chciały i chociaż w rzeczywistości nie jest tak źle to my czujemy się często niekomfortowo ze sobą i chciałybyśmy wyglądać lepiej najlepiej natychmiast. Jeden masaż, peeling ciała, manicure i pedicure nie zmieni sylwetki, ale odpręży, zrelaksuje i pozwoli na chwilę poczuć się trochę piękniejszą i na pewno zadbaną. Przy okazji to czas, w którym przez chwilę można wyłączyć się od obowiązków i zapomnieć o świecie. Cena: od 60 zł zabieg.

4. Bon na zakupy
Ile razy ostatnio słyszałeś od swojej kobiety: nie mam się w co ubrać? Garderobę od czasu do czasu trzeba lekko odświeżyć. Nie ma też nic złego w praktycznych prezentach. Cena: od 50 zł (w zależności od budżetu).

5. Biżuteria
Lubimy być zaskakiwane drobiazgami. To nie musi być pierścionek z brylantami lub wielka kolia pełna kryształów Swarovskiego. Wystarczy drobiazg, który będzie cieszył oku i przywoływał miłe wspomnienia. Cena: od 30 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...