O autorze
Pół-Polka, pół-Libanka. W maju zostanie mamą małej Mii. Zawodowo projektantka grafiki, która po godzinach od zawsze relaksuje się w kuchni. Uczestniczka trzeciej polskiej edycji programu „MasterChef”, której umiejętności docenili między innymi Gordon Ramsay i Michel Roux. Autorka książki o kuchni libańskiej "Hummus, za'atar i granaty". Prowadzi cykliczne warsztaty z kuchni arabskiej oraz blog o tematyce okołokulinarnej: www.blogsamar.com

Jak zorganizować wyprawkę?

kaboompics.com
Udało się - będziecie rodzicami! Przed Wami kolejne kilka miesięcy, aby przygotować się do tej roli i skompletować praktyczną wyprawkę dla Waszego malucha. Pewnie nie raz słyszeliście jaki to ogrom pracy... nic bardziej mylnego! Wszytsko jest kwestią dobrej organizacji.


Dzień za dniem nieustannie biegnie i tak nim się obejrzałam minęło już 8 miesięcy. Mia powoli zaczyna się wybierać na świat, nieustająco przypominając mi o sobie czułymi kopniakami jak tylko przybiorę niewygodną dla niej pozycję. Aż łezka się w oczach kręci, że dopiero co dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami, a już przyszła pora, żeby szykować wyprawkę! Kompletowanie wyprawki wydaje się być rzeczą skomplikowaną, praco- i czasochłonną. Jednak to nic bardziej mylnego. Wystarczy dobra organizacja, kilka konsultacji starszych koleżanek i dobra lista, która usprawni cały ten proces. Pobierz listę do druku. Mam też swoje wyprawkowe hity ze względu na jakość wykonania i jej stosunek do ceny, jednak nim je ogłoszę zobaczę jak sprawdzają się w praktyce i czy podobają się Mii.

Mamo, organizując wyprawkę pamiętaj i weź sobie do serca:
1. Rzeczy dla dzieci, prędzej czy później, zachwycają i rozczulają. Zachowaj zdrowy rozsądek - Twojemu maluchowi nie potrzeba jest 5 rodzajów różnych smoczków i sto identycznych śpiochów.
2. Kompletując wyprawkę zwracaj uwagę na jakość produktów: ubranka powinny być z naturalnych materiałów, a kosmetyki muszą mieć jak najkrótszy i najbardziej naturalny skład.
3. Przede wszytskim funkcjonalność - śpioszki na tysiąć guzików i sto wiązań utrudnią kilkukrotnne przebieranie i Tobie życie, a przecież nie o to chodzi.
4. Mniej znaczy lepiej. Przed porodem nie wiadomo nic - kupować rozmiar zero czy trochę większy, dlatego kupuj tylko najbardziej potrzebne rzeczy, a resztę dokupisz po porodzie jak będziesz znała rozmiar dziecka.
5. Nie szukaj tanich zamienników, na dziecku nie da się oszczędzić, bo podróbki i produkty tańsze często są gorszej jakości lub zrobione z tańszych materiałów.
6. Dzieci tak szybko rosną, że niektóre rzeczy były używane zaledwie dwa, trzy razy, więc nadal wyglądają jak nowe. Zapisz się do grup dla mam lub pochódź po lumpeksach - zaoszczędzisz tak z łatwością pieniądzę na potrzebniejsze wydatki - takie jak dobry wózek czy kosmetyki.
7. Kocyki, pieluszki tetrowe, otulacze - tego nigdy nie za wiele. Jedno na kanpie, inne na łóżku, a kolejne w praniu.
8. Nie zbieraj niepotrzebnych gadżetów - dziecko nie potrzebuje podgrzewacza do chusteczek czy ultradzwiękowego nawilżacza do powietrza, tylko ciepła i miłości rodziców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...