O autorze
Fotografowanie zawsze było moim marzeniem. Gdy moja siostra wygrywała konkursy fotograficzne, ja byłem na etapie robienia zdjęć pamiątkowych znajomym. Były tak skadrowane, że mieli oni głowy tylko fragmentarycznie. Potem stałem się nadwornym fotografem drużyny harcerskiej. Biegałem w krótkich spodenkach z ukochanym Zenithem. To że muszę zrobić zdjęcie popychało mnie zawsze do tego, żeby być pierwszym na szczycie góry i ostatnim z niej zejść. Gdy skończyłem szkołę filmową zająłem się pracą za kamerą. Powrót do fotografii nastąpił, gdy urodził mi się pierwszy syn. Obecnie mam piątkę dzieci. W tym gorącym rodzinnym tyglu szukam czasu na własne zainteresowania, czyli... na fotografowanie.

Moja prawa ręka

fot. Ryszard Żuchowski / CinemaPhoto.pl
W codziennych, rytmicznie powtarzających się rodzicielsko-niemowlęcych rytuałach (karmienie, odbijanie, wydalanie, kąpiel, sen, etc.), można zagubić istotę tych wszystkich dni.


Nieustający rozwój dziecka. Z dnia na dzień, z godziny na godzinę. W jednej chwili stajemy się świadkami wielkich kroków, nie tyle dla ludzkości, co dla naszych ukochanych dzieci. Pierwszy krok Neila Armstronga był wielkim krokiem dla ludzkości. Gest rączką u niemowlaka jest kolejnym znakiem nieustających skoków rozwojowych, które możemy zaobserwować u naszych cudownych, małych istot. Moment, gdy niemowlę obserwuje swoją rączkę i jej ruchy, jest dla niego tak samo ważny, jak niegdyś pierwszy krok na księżycu. Powoli zaczyna rozumieć swój wpływ na własne ciało. Wspaniale móc to obserwować na co dzień.

W życiu każdego mężczyzny przychodzi moment, w którym musi odważyć się na szczerość wobec samego siebie. Nie zauważyłbym tego gestu ani jego ogromnego znaczenia, gdyby nie moja cudowna partnerka, nieprzerwanie obecna przy małej Łucji i skupiona na wszelkich objawach nieustającego dziecięcego rozwoju.

I obietnica. Od dziś będę bardziej uważny. Żeby nie tylko być obecnym, ale też świadomym tego, czego doświadczamy całą rodziną.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...