O autorze
Mr & Mrs Iron – kilka lat temu dwójka obcych sobie ludzi, teraz małżeństwo które odnalazło przyjemność i sens życia w podnoszeniu i odkładaniu na miejsce ciężkich przedmiotów, zdrowej kuchni i podróżach. Regularni w posiłkach i treningach, ale przede wszystkim w motywowaniu innych i siebie nawzajem. Wiele pytań zadawanych im na co dzień wygenerowało odpowiedź w postaci ich „żelaznego” miejsca w sieci.

Chcę mieć PŁASKI BRZUCH! Teraz, zaraz!!!

Przy problemach z "nadprogramowymi" kilogramami poza aspektem wizualnym, warto na pierwszy plan wysunąć przede wszystkim nasze zdrowie. Kilogram lub dwa to naprawdę nic niebezpiecznego. Jeśli jednak zaczynamy odczuwać, że szybciej się męczymy, a wyniki badań zaczynają niepokoić, nie warto dłużej czekać z podjęciem decyzji. Co zatem robić? Odpowiedź jest niby banalna: rób tysiące brzuszków, weź pigułkę na brak apetytu, popij cudownym koktajlem, a tłuszcz wyparuje... razem z Twoją kasą z portfela. To obiecują producenci cudownych specyfików, autorzy diet i inni "magicy" od DIET.


Z naszego doświadczenia zrzucania zbędnego balastu, a razem zebrałoby się tego około 75 kg, wiemy, że jeśli ktoś obiecuje, że w tydzień zrzucisz 5, 10, 15 i więcej kilogramów tłuszczu, to nie jest wiarygodną osobą. Jeśli jest to trener, dietetyk...uciekaj. Cudów nie ma, jest to nierealne.
Kluczem jest zmiana złych nawyków.


Latami zaniedbywany organizm – przetworzone jedzenie, słodycze, nadużywanie alkoholu, napojów energetycznych, gazowanych, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz jakiejkolwiek aktywności fizycznej. To oraz wiele innych czynników wpływa na to, że zmiana nie jest możliwa w tydzień czy nawet w miesiąc. OK, można coś poprawić, ale nie będzie to tak spektakularne jak byśmy oczekiwali i pierwszy miesiąc traktujcie jako DOBRY START.

Decyzja o zmianie nawyków musi być przemyślana, najlepiej zaangażować w TO całą rodzinę. Samotna walka będzie wyczynem skazanym na niepowodzenie. Gotowanie obiadów - innego dla dzieci, innego dla męża oraz zdrowego dla siebie - na dłuższą metę może być bardzo uciążliwe i przyczynić się do niepowodzenia. Zdrowy styl życia nie musi być katorgą, ma być frajdą. Odkrywanie nowych zdrowych smaków jest super. Pamiętajmy, że bez wysiłku z naszej strony nic się nie wydarzy.


Siła woli będzie niezbędnym narzędziem potrzebnym każdego dnia. Trzeba mieć na uwadze, że będzie wystawiana na próbę codziennie, przez wszystkich i o każdej porze. Trenuj SIŁĘ WOLI, dzięki niej oprzesz się pokusie powrotu do starych nawyków.

Organizacja i plan działania. Planuj co będziecie jedli, szykuj zdrowe przekąski, zaplanuj codzienne godziny posiłków. Zabieraj jedzenie ze sobą, nie daj się zaskoczyć, unikniesz w ten sposób sytuacji w których będziesz zmuszony zjeść niezdrowe jedzenie. Poszukuj i bądź odkrywcą nowych smaków. Próbuj z rodziną nowych warzyw, owoców, szukaj ciekawych produktów z Twojego regionu.

Wymówki dobre są dla innych, nie dla Ciebie. Czas z tym skończyć. Zacznę od jutra, od poniedziałku, od Nowego Roku... Zacznij TERAZ. Nie ważne czy jesteś mamą, tatą, nastolatkiem czy włos już na głowie siwy, na zmiany nigdy nie jest za późno. ZRÓB TO DLA SIEBIE I RODZINY. Działaj, robisz to dla siebie dla bliskich …. Twoje dobre nawyki będą kluczem do SUKCESU!!! Efekty są zależne tylko i wyłącznie od tego jak bardzo się przyłożysz i ile dasz z siebie. Na pewno będą zauważalne, a organizm odwdzięczy się na każdym kroku.

Najważniejsze z zasad, które nam samym pomogły:

- Wybieraj żywność dobrą jakościowo, czytaj etykiety
- Pij wodę - zapewnia dostęp witamin oraz innych składników odżywczych do najważniejszych organów oraz oczyszcza organizm
- Zrezygnuj z przetworzonych produktów, cukru, słodyczy
- Jedz regularnie (najlepiej o stałych porach) co 3, 4 godziny
- Włącz do swojego arsenału przyprawy takie jak cynamon, kurkuma, chili, czarnuszka
- Spożywaj chude mięso, ryby
- Wybieraj dobre źródła tłuszczy orzechy, pestki, oleje np. lniany, oliwa z oliwek
- Pij wodę z cytryną na czczo (odkwasza, oczyszcza z toksyn, napędza metabolizm)
- Podejmij aktywność fizyczną


Powodzenia!
Mr & Mrs Iron

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć