O autorze
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie: nauki o bezpieczeństwie w specjalności bezpieczeństwo narodowe. Od 2015 r. wykładowca w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Twórca projektu Modny Tata. Więcej informacji znajdziecie na: Instagram, Facebook, modnytata.pl

Nie korzystajcie z poradników. Nie czytajcie tych idiotyzmów!

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne

Nie, nie ze wszystkich, tylko z takich typu „nakarm dziecko o tej i o tej godzinie”. Choćby darło się wniebogłosy, nie rób tego pod żadnym pozorem na żądanie! Nie wolno ci przyzwyczajać go, że dostaje wszystko, czego zapragnie!

Nie i jeszcze raz nie! Nie czytajcie tych idiotyzmów! Jak można nie nakarmić głodnego malucha? Jak można co do minuty planować rytm jego jedzenia i spania? Przecież to człowiek! Żywy, normalny, więc czas najwyższy, by go tak traktować! Fakt, że niemowlęta nie potrafią jeszcze mówić, są bezbronne i nieporadne, nie oznacza jeszcze, że możemy bezmyślnie lekceważyć ich potrzeby! Od tego jesteście rodzicami, żeby je wyczuwać i spełniać. Baczna obserwacja malucha da odpowiedź na większość pytań: co, kiedy, jak.

Słuchajcie instynktu. Ojcowie też go mają. Naprawdę.

*Fragment pochodzi z książki "Jak być fajnym tatą i nie zwariować" Michała Będźmirowskiego, wydawnictwa Edipresse Polska. Wkrótce kolejne rozdziały.
Więcej informacji znajdziecie na:
Instagram, Facebook, modnytata.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...